Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toshiba schrapt 5000 banen in Japan om kosten te drukken

Toshiba schrapt 5000 banen in Japan om kosten te drukken

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Industrieel en technologisch concern Toshiba gaat in Japan 5000 banen schrappen. Dit komt neer op ongeveer 10 procent van het personeelsbestand op de Japanse thuismarkt, berichtte de Japanse zakenkrant Nikkei.

Met de maatregel wil het noodlijdende Toshiba de kosten verlagen. Ook wil het in Tokio gevestigde conglomeraat, met uiteenlopende activiteiten van de productie van gloeilampen tot kerncentrales, zich meer gaan richten op digitale technologie. Naar verwachting leidt de reorganisatie tot een eenmalig boekverlies van ongeveer 100 miljard yen, omgerekend 610 miljoen euro.

Toshiba werd vorig jaar overgenomen door een consortium onder leiding van Japan Industrial Partners en van de beurs afgehaald. Het bedrijf worstelt al jaren met misstappen van het management en schandalen. Toshiba betaalde in 2015 de grootste boete ooit voor het vervalsen van jaarrekeningen en moest vervolgens zijn kroonjuweel op het gebied van geheugenchips, Kioxia Holdings, verkopen om verliezen te dekken.

Meer uit Financieel

Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

16 minuten geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

17 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

1 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

2 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU geeft volgens de AP de gegevens van Yango-klanten in Noorwegen en Finland door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

3 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

3 uur geleden