Toronto Blue Jays mogen honkbalduels weer in eigen stadion spelen
TORONTO (ANP) - Honkbalclub Toronto Blue Jays heeft toestemming gekregen van de Canadese regering om zijn thuiswedstrijden in de Major League Baseball (MLB) weer af te werken in het eigen stadion in Toronto.
De Blue Jays zijn de enige club uit Canada die in de MLB actief is. Vanwege de coronasituatie in de Verenigde Staten zetten de autoriteiten ruim anderhalf jaar geleden een streep door thuiswedstrijden in Toronto. Daardoor weken de honkballers uit naar Buffalo in de Amerikaanse staat New York en Dunedin in Florida.
In een verklaring laat de club weten dat Canada een uitzondering heeft gemaakt, waardoor vanaf 30 juli weer wedstrijden gespeeld kunnen worden in het Rogers Centre, de thuishaven van de Blue Jays in Toronto. Daar kwam het team in september 2019 voor het laatst in actie.
Immigratieminister Marco Mendicino liet aan Canadese media weten dat alle spelers en stafleden die de grens oversteken voor en na aankomst in Canada getest moeten worden. Ook stelde Mendicino dat honkballers die niet volledig zijn gevaccineerd veertien dagen verplicht in een 'coronabubbel' zullen verblijven.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
12 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
13 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
22 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
23 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden