
Toro Rosso verder onder de naam Alpha Tauri
ABU DHABI (ANP) - Formule 1-renstal Toro Rosso komt volgend jaar uit onder de naam Alpha Tauri. Dat bevestigt het bestuur van de Formule 1. Het Italiaanse team was op de voorlopige startlijst voor het seizoen 2020 gezet als Scuderia Alpha Tauri Honda.
Alpha Tauri is een merknaam van Red Bull, de Oostenrijkse energiedrankfabrikant die eigenaar is van het team. Het is de naam van de modetak die sinds twee jaar actief is op de markt.
Toro Rosso is het opleidingsteam van Red Bull. In 2019 heeft het team gereden met de coureurs Pierre Gasly en Daniil Kviat. Beide coureurs wisten één keer het podium te bereiken dit jaar, Gasly eindigde als tweede in Brazilië en Kviat als derde in Duitsland.
Meer uit Sport
CHAMBRAY-LÈS-TOURS (ANP) - Handbalster Laura van der Heijden heeft haar afscheid van de topsport aangekondigd. Op Instagram vertelt de 34-jarige Amersfoortse dat ze over een maand met handbalpensioen gaat.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf 1 juni niet meer uitkomen in het Engelse vrouwenvoetbal. Dat heeft voetbalbond FA besloten na een uitspraak van het Britse hooggerechtshof vorige maand. Die oordeelde dat voor de definitie "vrouw" het geboortegeslacht doorslaggevend is.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James neemt tijd om na te denken over zijn toekomst na de uitschakeling in de eerste ronde van de play-offs met Los Angeles Lakers. De kampioen van 2020 verloor donderdagochtend het uitduel met Minnesota Timberwolves (103-96), de beslissende vierde nederlaag in vijf duels.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Er staan dit jaar vijf Nederlanders bij de mannen en de vrouwen in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Geen van die vijf tennissers komt nu voor plaatsing bij de eerste 32 in aanmerking. Tallon Griekspoor is als nummer 37 de hoogst genoteerde Nederlander. Bij de mannen zijn verder Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong rechtstreeks toegelaten op het gravel van Parijs. Bij de vrouwen staan Suzan Lamens en Arantxa Rus in het hoofdschema. Het toernooi wordt van 25 mei tot en met 8 juni gespeeld in de Franse hoofdstad.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad blijft nog drie jaar langer op de Formule 1-kalender. Het contract met het Autódromo Hermanos Rodríguez is verlengd tot en met 2028. De race vindt dit jaar plaats op 26 oktober. Het circuit ligt op 2200 meter hoogte en is 4,4 kilometer lang.
18 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Wielrenner Sören Kragh Andersen keert na een onderbreking van ruim een half jaar terug in het peloton. De Deen onderging eerder dit jaar een operatie aan een goedaardige tumor in zijn balzak. Zijn ploeg meldt op X dat Kragh Andersen donderdag deelneemt aan de Duitse koers Eschborn-Frankfurt, een wedstrijd die hij in 2023 nog won.
18 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.
21 uur geleden