Tornado treft voorstad New Orleans, dode en gewonden
NEW ORLEANS (ANP) - Een tornado heeft woensdag een ravage aangericht in de buurt van de Amerikaanse stad New Orleans. In het plaatsje Killona, aan de rand van de stad, kwam een vrouw om het leven en vielen zeker acht gewonden, melden lokale media. Daken werden van huizen geblazen en elektriciteitsleidingen neergehaald. Zo'n twintig gezinnen moesten worden geëvacueerd.
New Orleans en omgeving hebben te maken met noodweer dat gepaard gaat met veel regen en hagel. Voor delen van de stad zijn waarschuwingen uitgegeven voor vloedgolven. Ook wordt rekening gehouden met meer wervelwinden. Het gebied werd vorig jaar zwaar getroffen door de tropische storm Ida. Veel schade van die storm is nog altijd niet hersteld.
Meer uit Buitenland
ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
6 minuten geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
11 minuten geledenKRAKAU (ANP/RTR) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
3 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.
3 uur geleden