Tornado treft voorstad New Orleans, dode en gewonden
NEW ORLEANS (ANP) - Een tornado heeft woensdag een ravage aangericht in de buurt van de Amerikaanse stad New Orleans. In het plaatsje Killona, aan de rand van de stad, kwam een vrouw om het leven en vielen zeker acht gewonden, melden lokale media. Daken werden van huizen geblazen en elektriciteitsleidingen neergehaald. Zo'n twintig gezinnen moesten worden geëvacueerd.
New Orleans en omgeving hebben te maken met noodweer dat gepaard gaat met veel regen en hagel. Voor delen van de stad zijn waarschuwingen uitgegeven voor vloedgolven. Ook wordt rekening gehouden met meer wervelwinden. Het gebied werd vorig jaar zwaar getroffen door de tropische storm Ida. Veel schade van die storm is nog altijd niet hersteld.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/RTR) - Bulgarije heeft de NAVO officieel gevraagd om meer gevechtsvliegtuigen en dronebestrijdingswapens naar het land te sturen. Op de Zwarte Zee voor de Bulgaarse kust zijn de laatste dagen meermaals koopvaardijschepen geraakt door drones. Een van de vaartuigen is gezonken.
5 minuten geledenRAMALLAH (ANP) - Bij aanvallen van Israëlische kolonisten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever zijn meerdere Palestijnen en een buitenlandse journalist gewond geraakt, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. De Israëliërs zouden olijvenplukkers hebben aangevallen en daarbij ook hebben geschoten en voertuigen en olijfbomen in brand hebben gestoken.
42 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft regeringen opgeroepen te stoppen met het subsidiëren van de productie van fossiele brandstoffen, wat volgens hem "gelijkstaat aan het subsidiëren van zelfmoord".
2 uur geledenRUSSEL (ANP) - De druk op Rusland moet worden opgevoerd, zeker nu dat land zich niet aan het energiebestand met Oekraïne houdt, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag. In plaats van zich aan de afspraak te houden om elkaars energievoorzieningen niet aan te vallen, is Rusland juist aan het escaleren, zei Von der Leyen voor het begin van de tweede dag van de top van EU-regeringsleiders.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het was het Witte Huis dat opdracht heeft gegeven om het Amerikaanse satellietnetwerk dat de Oekraïense krijgsmacht gebruikt, af te knijpen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De beperkingen voor het Starshield-netwerk eerder deze week brachten Oekraïense militairen volgens Kyiv acuut in het nauw.
2 uur geledenKASTERLEE (ANP) - De Belgische politie heeft een tandarts opgepakt na meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Het Openbaar Ministerie meldt dat er zeven slachtoffers bekend zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het speciale examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.
4 uur geleden