Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tornado treft voorstad New Orleans, dode en gewonden

Tornado treft voorstad New Orleans, dode en gewonden

NEW ORLEANS (ANP) - Een tornado heeft woensdag een ravage aangericht in de buurt van de Amerikaanse stad New Orleans. In het plaatsje Killona, aan de rand van de stad, kwam een vrouw om het leven en vielen zeker acht gewonden, melden lokale media. Daken werden van huizen geblazen en elektriciteitsleidingen neergehaald. Zo'n twintig gezinnen moesten worden geëvacueerd.

New Orleans en omgeving hebben te maken met noodweer dat gepaard gaat met veel regen en hagel. Voor delen van de stad zijn waarschuwingen uitgegeven voor vloedgolven. Ook wordt rekening gehouden met meer wervelwinden. Het gebied werd vorig jaar zwaar getroffen door de tropische storm Ida. Veel schade van die storm is nog altijd niet hersteld.

Meer uit Buitenland

Journalisten CNN en MS NOW weer toegelaten tot Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW zijn weer toegelaten tot het Witte Huis, melden de desbetreffende media. Eerder op donderdag mochten hun journalisten het gebouw niet betreden, ondanks dat een federale rechter had opgedragen de hen ontzegde toegang tijdelijk te herstellen.

1 uur geleden
Amnesty pleit na eigen onderzoek voor afschaffing ICE

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International pleit na eigen onderzoek voor het afschaffen van de Amerikaanse vreemdelingenpolitie. "ICE is fundamenteel kapot en kan niet worden gerepareerd", stelt topvrouw Nadia Daar van de Amerikaanse tak van de organisatie in een verklaring.

1 uur geleden
Solidariteitsprotest voor Venezolaanse oppositieleider Machado

CARACAS (ANP/AFP) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn honderden mensen de straat opgegaan uit solidariteit met oppositieleider en Nobelprijslaureaat Maria Corina Machado. Die leeft in ballingschap, vanwege aantijgingen van de Venezolaanse regering dat ze zou hebben opgeroepen tot een coup in het land.

1 uur geleden
Amerikaanse media vragen om spoedzitting over toegang Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - CNN, MS NOW en Politico hebben een federale rechtbank om een spoedzitting gevraagd nadat sommigen van hun journalisten ondanks het besluit van de rechter donderdag geen toegang hadden gekregen tot het Witte Huis.

1 uur geleden
Rutte roept op: vergeld Russische aanval met meer Oekraïne-steun

NEW YORK (ANP) - Oekraïne-bondgenoten die aangevallen worden door Rusland, moeten terugslaan door de steun aan Oekraïne nog op te voeren, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Zorg dat voor elk incident - hybride of wat dan ook - Oekraïne niet minder, maar meer geld krijgt", zei Rutte na een toespraak in New York.

1 uur geleden
Abbas haalt in VN-toespraak uit naar VS om visumweigering

NEW YORK (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft donderdag in zijn bijdrage aan het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN hard uitgehaald naar de Amerikanen. In een videoboodschap die werd vertoond in New York, hekelt Abbas de keuze van gastland VS om de Palestijnse delegatie geen visum te verlenen.

1 uur geleden
Duizenden Spanjaarden de straat op om frustratie huizenmarkt

MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden