Torenflat Milaan gaat op in vlammen
MILAAN (ANP/DPA) - Een torenflat van twintig verdiepingen in het Noord-Italiaanse Milaan is vrijwel geheel uitgebrand. De brandweer onderzoekt of er slachtoffers zijn gevallen. Zoals het er zondagavond naar uitzag, kon iedereen het appartementencomplex op tijd verlaten. Wel melden Italiaanse media dat een twintigtal mensen rook heeft ingeademd.
Op videobeelden op Twitter is te zien hoe de toren in lichterlaaie staat en dat na de brand het gebouw zwartgeblakerd is. Volgens een ooggetuige smolten gevelplaten als boter.
Deze uitspraak roept herinneringen op aan de geruchtmakende brand op 14 juni 2017 in de Grenfell-toren in Londen met 72 doden. Daar kon de brand zich razendsnel verspreiden door onder meer de gevelbekleding.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
2 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.
4 uur geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
12 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
17 uur geleden