Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Torenflat Milaan gaat op in vlammen

Torenflat Milaan gaat op in vlammen

MILAAN (ANP/DPA) - Een torenflat van twintig verdiepingen in het Noord-Italiaanse Milaan is vrijwel geheel uitgebrand. De brandweer onderzoekt of er slachtoffers zijn gevallen. Zoals het er zondagavond naar uitzag, kon iedereen het appartementencomplex op tijd verlaten. Wel melden Italiaanse media dat een twintigtal mensen rook heeft ingeademd.

Op videobeelden op Twitter is te zien hoe de toren in lichterlaaie staat en dat na de brand het gebouw zwartgeblakerd is. Volgens een ooggetuige smolten gevelplaten als boter.

Deze uitspraak roept herinneringen op aan de geruchtmakende brand op 14 juni 2017 in de Grenfell-toren in Londen met 72 doden. Daar kon de brand zich razendsnel verspreiden door onder meer de gevelbekleding.

Meer uit Buitenland

Maduro en vrouw pleiten onschuldig in nieuwe martel-aanklachten

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.

1 uur geleden
Houthi's vallen hoofdkwartier regering Jemen aan

ADEN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben een raketaanval uitgevoerd op het presidentiële Al-Maashiq-paleis in Aden, dat dient als hoofdkwartier van de internationaal erkende overheid van Jemen. Volgens persbureau AFP zouden hierbij zeker vier doden zijn gevallen.

2 uur geleden
WSJ: nieuwe Witte Huis-woordvoerder gezakt voor advocaat-examen

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.

3 uur geleden
Trump: executie in VS wordt toch niet live uitgezonden

WASHINGTON (ANP) - De omstreden executie van Nidal Malik Hasan op 3 december wordt niet live uitgezonden. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De publieke executie werd vorige week door defensieminister Pete Hegseth aangekondigd. Dat leidde tot veel internationale kritiek. Trump zegt dat hij denkt dat het livestreamen een sterk afschrikmiddel zou zijn, maar "veel goede mensen zouden hem liever niet zien sterven".

4 uur geleden
Zweeds parlement stemt tegen Andersson als nieuwe premier

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.

5 uur geleden
Dodental door overstromingen Istanbul loopt op

ISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.

5 uur geleden
Tientallen kinderen omgekomen bij instorting Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.

6 uur geleden