Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw VNO-NCW: paniek bij ondernemers

Topvrouw VNO-NCW: paniek bij ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Ondernemers zijn in paniek en het water staat hen nu echt aan de lippen, stelt VNO-NCW-topvrouw Ingrid Thijssen. Door de almaar aanhoudende coronacrisis beginnen volgens haar de privévermogens van ondernemers en eigen vermogens van bedrijven op te raken. De ondernemersvoorvrouw benadrukte maandag op de digitale nieuwjaarsreceptie van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) dat zelfs spaargeld dat apart is gezet voor de studie van de kinderen bij ondernemers opraakt omdat ze dit in hun eigen bedrijf moeten steken.

De boodschap van de VNO-NCW-voorzitter was dat de huidige overheidssteun voor ondernemers niet voldoende is, zeker nu de lockdown naar verwachting met drie weken wordt verlengd. Er wordt achter de schermen al wel weer druk gepraat met het kabinet over een uitbreiding van de steun, bevestigde Thijssen. "Er zijn wel tien of twaalf punten waar we over in gesprek zijn."

VNO-NCW heeft de indruk dat er nu nog steeds veel bedrijven buiten de boot vallen bij de steunregelingen. Daarom zou de omzetdrempel om voor steun in aanmerking te komen, omlaag moeten. En de maximale vergoeding moet van de lobbyclub juist omhoog. Andere belangrijke punten in de gesprekken met het kabinet zijn een garantiefonds voor evenementen en meer hulp voor starters.

Oplossing

Daarnaast wil de organisatie dat er een oplossing wordt gevonden voor de vermogens van ondernemers die uitgeput raken. "Als de economie straks weer opengaat hebben ondernemers ook weer geld nodig om bijvoorbeeld weer voorraden in te kopen", aldus Thijssen.

De verwachte uitbreiding van het steunpakket moet vooral de hardst getroffen sectoren helpen, kwam zondag al aan het licht. Restauranteigenaren en kroegbazen moeten hun zaak al lang gesloten houden, en sinds half december zijn ook de meeste winkels dicht. Verder is de evenementensector hard geraakt. De ministers Wopke Hoekstra, Eric Wiebes en Wouter Koolmees gaan de komende tijd bekijken hoe de getroffen bedrijven nog beter geholpen kunnen worden. Mogelijk worden bestaande regelingen uitgebreid of worden er zelfs extra regelingen in het leven geroepen.

Meer uit Financieel

EasyJet annuleert vluchten in Frankrijk wegens staking

PARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street na tegenvallende winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.

7 uur geleden
Noodlijdende bussenbouwer Ebusco twijfelt over voortbestaan

DEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.

7 uur geleden
Spyker-baas Victor Muller toont nieuwe auto in Californië

CARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.

9 uur geleden
Ook webshop About You getroffen door datalek bij CEVA

HAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.

9 uur geleden
Hoogste rechter Zuid-Afrika blokkeert Wild Coast-plannen Shell

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.

11 uur geleden
Snellaadbedrijf Fastned wint op Damrak na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.

12 uur geleden