Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw van Shell Nederland Marjan van Loon treedt terug

Topvrouw van Shell Nederland Marjan van Loon treedt terug

DEN HAAG (ANP) - Topvrouw van Shell Nederland Marjan van Loon legt haar functie neer per 1 april. Frans Everts zal haar werkzaamheden overnemen. Hij is al lange tijd werkzaam voor het olieconcern. Momenteel is hij onder meer verantwoordelijk voor de wereldwijde communicatie binnen Shell.

Everts werkt al 33 jaar voor Shell, in uiteenlopende rollen over de hele wereld. Hij zegt in zijn nieuwe rol verder te willen werken aan de energietransitie. "Wij hebben de kennis en de expertise om te investeren in oplossingen. Maar we kunnen het niet alleen", zegt hij daarover.

Van Loon stond zeven jaar aan het roer van Shell Nederland, in totaal werkte zij 34 jaar voor het bedrijf. Volgens Het Financieele Dagblad heeft ze in een interne mail aangegeven nu te gaan "genieten van andere dingen dan werk". Onlangs kreeg Shell wereldwijd ook al een nieuwe hoogste baas. Begin dit jaar volgde Wael Sawan de Nederlander Ben van Beurden op als topman.

Turbulente jaren

Onder Van Loon schaarde het bedrijf zich naar eigen zeggen als eerste grote concern achter het Klimaatakkoord. Daarvoor besloot Shell voor ongeveer 6,5 miljard euro te investeren in de energietransitie. Ook werden verschillende fabrieken gebouwd voor schonere brandstoffen, zoals biobrandstof en waterstof.

Van Loon beleefde een aantal turbulente jaren als hoofd van de Nederlandse tak van Shell. Zo was er in 2018 politieke verontwaardiging over een overeenkomst tussen Shell en de Belastingdienst rondom het betalen van dividendbelasting. Van Loon noemde dat nieuws destijds "incorrect" en "totale onzin". Volgens haar was Shell daarover altijd transparant geweest in jaarverslagen. Ook voerde zij aan dat door deze overeenkomst het hoofdkantoor van Shell in Nederland stond, wat volgens haar veel voordelen voor de Nederlandse economie opleverde.

Verhuizing

Maar later verhuisde het hoofdkantoor van Shell naar het Verenigd Koninkrijk. Daarmee werd het concern op papier volledig Brits. Als gevolg van die verhuizing verloor het toenmalige ‘Royal Dutch Shell’ zijn koninklijke predicaat, dat sinds het einde van de negentiende eeuw aan het bedrijf verbonden was.

Milieudefensie hoopt op "een nieuwe koers voor Shell Nederland" met Everts als topman. "Nieuw leiderschap biedt altijd kansen voor een frisse wind." Milieudefensie won in 2021 een rechtszaak tegen Shell over het niet genoeg verlagen van de CO2-uitstoot. De rechter oordeelde toen dat de oliemaatschappij de uitstoot met 45 procent moest verminderen in 2030 ten opzichte van 2019, en dat het bedrijf daar direct mee moest beginnen.

Meer uit Financieel

Trump na rapport dat Fed vrijpleit: Powell moet uit bestuur

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.

48 minuten geleden
Rechter maakt weg vrij voor overname Warner Bros. door Paramount

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.

1 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York na inflatiemeevaller

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Volkswagen zegt arbeidsovereenkomsten op, bonden reageren boos

HANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.

2 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

2 uur geleden
Toezichthouder Fed ziet geen strafbare feiten bij verbouwing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.

4 uur geleden
Eigenaar bioplasticfabriek Delfzijl mag extra miljoenen ophalen

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.

5 uur geleden