Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw PostNL benoemd in adviesgroep NAVO

Topvrouw PostNL benoemd in adviesgroep NAVO

BRUSSEL (ANP) - Secretaris-generaal Jens Stoltenberg van de NAVO heeft topvrouw Herna Verhagen van PostNL benoemd tot lid van een internationale adviesgroep. Die is in het leven geroepen om mee te denken over hoe het militaire bondgenootschap efficiënter kan opereren en een sterkere politieke rol kan spelen. De groep van vijf mannen en vijf vrouwen uit de lidstaten, moet ook met aanbevelingen komen over het verstevigen van de eenheid binnen de NAVO, en het intensiveren van de coördinatie en het overleg binnen de alliantie, aldus een toelichting van Stoltenberg.

De leiders van de dertig NAVO-landen hadden Stoltenberg op hun top in december in Londen opdracht gegeven dit proces met andere experts in gang te zetten. Aanleiding was de onverwachte Turkse inval in Noord-Syrië, die niet binnen de NAVO was overlegd. De Franse president Emmanuel Macron was het duidelijkst over de noodzaak tot veranderingen met zijn opmerking dat de NAVO "hersendood" is. Premier Mark Rutte zei toen dat het zaak is dat ministers en wellicht ook regeringsleiders vaker niet alleen operationele, maar ook politieke aspecten bespreken.

De adviesgroep wordt geleid door de Duitse oud-minister van Defensie Thomas de Maizière en de Amerikaanse buitenlandexpert Wess Mitchell. Verhagen heeft onder meer in 2016 de Nederlandse overheid geadviseerd over cyberveiligheid.

Meer uit Buitenland

Trump in beroep om naam Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump gaat in beroep tegen een rechterlijk bevel om zijn naam te verwijderen van het Kennedy Center. Ook vecht de regering het besluit aan waarmee de rechter Trumps plan blokkeerde om het culturele centrum in Washington twee jaar te sluiten voor renovatie.

12 minuten geleden
Oud-president Zuid-Korea krijgt 30 jaar cel in dronezaak

SEOUL (ANP/RTR) - Een rechtbank in Seoul heeft voormalig Zuid-Koreaans president Yoon Suk Yeol veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Volgens persbureau Yonhap achtte de rechtbank bewezen dat Yoon opdracht gaf tot dronevluchten boven de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang om een aanleiding te creëren voor het uitroepen van de staat van beleg eind 2024.

2 uur geleden
VN: geweld door kolonisten op Westelijke Jordaanoever neemt toe

NEW YORK (ANP/AFP) - Het geweld door Israëlische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever heeft dit jaar een recordniveau bereikt. Gemiddeld vinden dagelijks zes aanvallen plaats waarbij slachtoffers vallen of schade ontstaat, meldt de Verenigde Naties.

7 uur geleden
Iran meldt nog geen definitieve beslissing over deal met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft nog geen definitieve beslissing genomen over een mogelijke deal met de Verenigde Staten, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen staatspersbureau IRNA. Het is de eerste officiële reactie van Teheran op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er een overeenkomst met Iran zou zijn.

7 uur geleden
Trump belt met Netanyahu over naderende deal met Iran

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over de vermeende naderende deal met Iran. Het kantoor van Netanyahu meldt op X dat de premier zijn waardering heeft uitgesproken voor Trumps inzet om tot een akkoord te komen.

8 uur geleden
Trump denkt dat deal met Iran dit weekend kan worden getekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de deal met Iran komend weekend kan worden getekend. Hij spreekt van een "geweldige overeenkomst", al heeft Iran nog niet bevestigd dat er inderdaad een akkoord is. Desalniettemin zegt Trump te hebben begrepen dat de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei met de overeenkomst heeft ingestemd.

8 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden nog geen akkoord met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse staatspersbureau Fars meldt op basis van ingewijden dat Iran nog niet heeft ingestemd met een deal met de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde op een akkoord dat in Iran "op het hoogste niveau" zou zijn goedgekeurd, maar dat is volgens Fars te voorbarig.

8 uur geleden