Topvrouw Marjan van Loon neemt afscheid bij Shell Nederland
DEN HAAG (ANP) - Topvrouw Marjan van Loon neemt na zeven jaar afscheid als hoogste baas bij Shell Nederland. Haar functie wordt per 1 april overgenomen door Frans Everts, die al 33 jaar werkt voor Shell in uiteenlopende rollen over de hele wereld.
De 57-jarige Van Loon kondigde haar vertrek in februari aan en liet daarbij weten te gaan "genieten van andere dingen dan werk". Van Loon werkte in totaal 34 jaar voor Shell en beleefde als hoofd van de Nederlandse tak van het olie- en gasconcern een aantal turbulente jaren. Zo was er in 2018 politieke verontwaardiging over een overeenkomst tussen Shell en de Belastingdienst rondom het betalen van dividendbelasting. Ook verhuisde het hoofdkantoor van Shell naar het Verenigd Koninkrijk. Daarmee werd het concern op papier volledig Brits.
Shell was daarnaast als een van de aandeelhouders van de NAM jarenlang verantwoordelijk voor de gaswinning in Groningen, die naar later bleek aardbevingen veroorzaakte. In het programma WNL Op Zondag zei Van Loon onlangs nog dat het gasveld in Groningen al dit jaar volledig dicht moet. Het bedrijf draait nu ook financieel op voor schadeherstel en de versterking van huizen in het bevingsgebied.
Onder Van Loon schaarde Shell zich naar eigen zeggen ook als eerste grote concern achter het Klimaatakkoord. In 2021 won Milieudefensie echter een rechtszaak tegen het concern over het niet genoeg verlagen van de CO2-uitstoot. Milieudefensie hoopt dan ook op "een nieuwe koers voor Shell Nederland" met Everts als topman. Hij verklaarde in zijn nieuwe rol verder te willen werken aan de energietransitie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
9 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
3 uur geleden