Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw KLM: vliegtuigen vol, maar kostenbesparing keihard nodig

Topvrouw KLM: vliegtuigen vol, maar kostenbesparing keihard nodig

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft in de eerste negen maanden van dit jaar meer reizigers naar hun bestemming gebracht. Volgens topvrouw Marjan Rintel zaten de vliegtuigen zelfs vol. Toch blijft de capaciteit nog altijd achter en zijn de kosten hoog. Maatregelen, zoals de eerder aangekondigde besparingen, zijn daarom "keihard nodig", aldus Rintel. Daarbij wordt ook gekeken naar de investeringen in de cateringdochter van de luchtvaartmaatschappij, meldt zij donderdag.

KLM Catering Services (KCS) is verantwoordelijk voor de logistiek van de catering aan boord, zoals de maaltijden en drankjes. De luchtvaartmaatschappij meldt "strategische opties" te gaan verkennen om het onderdeel "gereed te maken voor de toekomst". Hoe die strategische verkenning er precies uit gaat zien, en of KCS mogelijk wordt afgeslankt, is nog niet bekend. "Alle opties worden bekeken", meldt Rintel daarover.

De Nederlandse luchtvaartmaatschappij kondigde vorige maand een naar eigen zeggen "stevig" pakket aan maatregelen aan om de prestaties te verbeteren. "Deels omdat de kosten hoger zijn, deels omdat capaciteit niet voldoende is", legt Rintel uit. De capaciteit bij KLM bleef in het derde kwartaal met een plusje van 0,2 procent achter bij die van de totale luchtvaartcombinatie die met 3,6 procent toenam. "We kunnen de capaciteit niet volledig benutten vanwege een tekort aan piloten en onderdelen. Ook daarom zijn de maatregelen nodig", aldus de topvrouw.

Toch zag KLM de omzet in de eerste negen maanden van dit jaar stijgen, met 5,5 procent op jaarbasis tot ruim 9,5 miljard euro. Maar door de hoge kosten maakte de operationele winst een vrije val en daalde met 303 miljoen euro tot 365 miljoen euro. Ook financieel topman bij KLM Bas Brouns erkent dat er iets moet veranderen. "De financiële prestaties van de eerste negen maanden van dit jaar zijn historisch laag en bevestigen de noodzaak van de aangekondigde maatregelen door het hele bedrijf."

Meer uit Financieel

Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

3 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

3 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

6 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

7 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

16 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

17 uur geleden