Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw KLM: vliegtuigen vol, maar kostenbesparing keihard nodig

Topvrouw KLM: vliegtuigen vol, maar kostenbesparing keihard nodig

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft in de eerste negen maanden van dit jaar meer reizigers naar hun bestemming gebracht. Volgens topvrouw Marjan Rintel zaten de vliegtuigen zelfs vol. Toch blijft de capaciteit nog altijd achter en zijn de kosten hoog. Maatregelen, zoals de eerder aangekondigde besparingen, zijn daarom "keihard nodig", aldus Rintel. Daarbij wordt ook gekeken naar de investeringen in de cateringdochter van de luchtvaartmaatschappij, meldt zij donderdag.

KLM Catering Services (KCS) is verantwoordelijk voor de logistiek van de catering aan boord, zoals de maaltijden en drankjes. De luchtvaartmaatschappij meldt "strategische opties" te gaan verkennen om het onderdeel "gereed te maken voor de toekomst". Hoe die strategische verkenning er precies uit gaat zien, en of KCS mogelijk wordt afgeslankt, is nog niet bekend. "Alle opties worden bekeken", meldt Rintel daarover.

De Nederlandse luchtvaartmaatschappij kondigde vorige maand een naar eigen zeggen "stevig" pakket aan maatregelen aan om de prestaties te verbeteren. "Deels omdat de kosten hoger zijn, deels omdat capaciteit niet voldoende is", legt Rintel uit. De capaciteit bij KLM bleef in het derde kwartaal met een plusje van 0,2 procent achter bij die van de totale luchtvaartcombinatie die met 3,6 procent toenam. "We kunnen de capaciteit niet volledig benutten vanwege een tekort aan piloten en onderdelen. Ook daarom zijn de maatregelen nodig", aldus de topvrouw.

Toch zag KLM de omzet in de eerste negen maanden van dit jaar stijgen, met 5,5 procent op jaarbasis tot ruim 9,5 miljard euro. Maar door de hoge kosten maakte de operationele winst een vrije val en daalde met 303 miljoen euro tot 365 miljoen euro. Ook financieel topman bij KLM Bas Brouns erkent dat er iets moet veranderen. "De financiƫle prestaties van de eerste negen maanden van dit jaar zijn historisch laag en bevestigen de noodzaak van de aangekondigde maatregelen door het hele bedrijf."

Meer uit Financieel

Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

33 minuten geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

2 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

4 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

5 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

12 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

16 uur geleden
Trump dreigt Europa met heffingen om belasting digitale diensten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

19 uur geleden