Topvrouw KLM biedt excuses aan reizigers aan voor problemen
AMSTELVEEN (ANP) - De kersverse topvrouw van KLM Marjan Rintel heeft haar excuses aangeboden aan reizigers die de afgelopen periode last hebben gehad van vertragingen, annuleringen, kwijtgeraakte bagage en lange wachttijden op vliegvelden. "We moeten het simpelweg beter doen", schrijft ze in een mail aan klanten van de luchtvaartmaatschappij. Rintel volgde begin deze maand Pieter Elbers op.
Rintel legt in de mail uit dat luchtvaartmaatschappijen en vliegvelden door heel Europa het moeilijk hebben om aan de snelle terugkeer van de vraag naar vliegreizen te voldoen. Eerder waren er vooral veel problemen op Schiphol dat beperkingen van het aantal vertrekkende reizigers oplegde aan de maatschappijen.
Om de service op niveau te houden voert KLM, zoals eerder al aangekondigd, minder vluchten uit en worden niet alle beschikbare stoelen op de vluchten die wel doorgaan nog verkocht. Verder probeert KLM de overstaptijd tussen vluchten groter te maken, zodat reizigers op Schiphol makkelijker hun aansluitende vlucht kunnen halen en er een grotere kans is dat de bagage ook meegaat.
Extra personeel ingezet
De bagage is de laatste weken een groot probleem op Schiphol, waar veel koffers zich ophopen. Rintel geeft aan dat KLM extra personeel heeft ingezet om te zorgen dat klanten hun verdwaalde of te laat gearriveerde koffers alsnog snel krijgen.
Rintel zegt dat KLM zijn uiterste best zal doen om het vertrouwen van getroffen reizigers terug te winnen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.
2 uur geleden