Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw Huawei mag Canada verlaten van rechter

Topvrouw Huawei mag Canada verlaten van rechter

VANCOUVER (ANP) - Een Canadese rechter heeft de uitleveringszaak tegen Huawei-bestuurder Meng Wanzhou vrijdag officieel gestaakt. Daardoor kan zij, na bijna drie jaar onder huisarrest te hebben gestaan in Vancouver, terugkeren naar China. Wanzhou sloot een deal met het Amerikaanse ministerie van Justitie, dat om haar uitlevering had gevraagd. Daarmee kwamen de aanklachten over fraude en samenzwering tegen de topvrouw te vervallen.

De deal is een zogeheten overeenkomst voor uitgestelde vervolging, een alternatief voor berechting. Een officier van justitie stemt dan in met het niet vervolgen als de beklaagde toezegt aan bepaalde eisen te voldoen. De overheid heeft dan effectief wel een aanklacht uitgebracht tegen een verdachte, maar doet daar niks mee.

Meng, de dochter van Huawei-oprichter Ren Zhengfei, werd in 2018 in Canada gearresteerd. De Verenigde Staten verdachten haar ervan te hebben gelogen over handelscontacten met een bedrijf uit Iran, waar Amerikaanse sancties tegen zijn ingesteld. Zo zou ze de bank HSBC hierover hebben misleid.

In afwachting van een eventuele uitlevering aan de VS moest Meng in Vancouver blijven. Vrijdag sprak ze buiten het gerechtsgebouw onder meer haar dank uit aan de Chinese ambassade in Canada "voor hun constante steun".

"De afgelopen drie jaar is mijn leven op zijn kop gezet", zei de financieel topvrouw van Huawei. "Het was een ontwrichtende tijd voor mij als moeder, echtgenote en als bedrijfsleider. Maar ik geloof dat achter de wolken de zon schijnt. Het was een ervaring van onschatbare waarde."

De arrestatie van Meng legde veel druk op de verhoudingen tussen China enerzijds en de VS en Canada anderzijds. Kort na de aanhouding zette China twee Canadezen vast. Een van hen, Michael Spavor, werd in augustus veroordeeld tot elf jaar cel wegens spionage.

Meer uit Financieel

Bijna helft werkenden denkt dat AI hun werk deels overneemt

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.

32 minuten geleden
Waarderingskamer: WOZ-waarde dit jaar meer dan 10 procent omhoog

DEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.

1 uur geleden
Niet iedereen heeft genoeg cash in huis in geval van nood

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.

1 uur geleden
Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geƫindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

11 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

11 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

14 uur geleden