Topvrouw Fatma Samoura gaat na dit jaar weg bij FIFA
ZÜRICH (ANP) - Fatma Samoura stopt na dit jaar als secretaris-generaal van wereldvoetbalbond FIFA. De Senegalese bestuurder heeft, als eerste vrouw, de topfunctie van de federatie zeven jaar vervuld. "Ze heeft bijgedragen de organisatie te veranderen, de geloofwaardigheid terug te brengen en grenzen te verleggen", blikt de FIFA nu al terug op haar dienstverband.
Samoura begon bij FIFA in een fase dat de organisatie werd geplaagd door corruptieschandalen. Haar voorganger Jérôme Valcke werd in 2016 ontslagen én geschorst, wegens het schenden van de ethische codes.
"Het is de beste beslissing van mijn leven geweest om deze functie te aanvaarden", zegt Samoura zelf. "Ik ben er trots op dit team van geweldige mensen te hebben mogen leiden. Samen hebben we eraan gewerkt de FIFA transparanter te maken. Ik denk dat we zeer belangrijke stappen hebben gezet in dat proces."
Familie
Onder meer heeft Samoura zich ingezet voor de ontwikkeling van meisjes- en vrouwenvoetbal. "Op dit moment gaat al mijn aandacht uit naar het komende WK in Australië en Nieuw-Zeeland", keek ze vooruit op het evenement, waar binnenkort ook de Nederlandse vrouwen aan deelnemen.
Als reden voor haar vertrek geeft ze op dat ze meer tijd aan haar familie wil besteden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
5 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
14 uur geleden