Topvrouw Fatma Samoura gaat na dit jaar weg bij FIFA
ZÜRICH (ANP) - Fatma Samoura stopt na dit jaar als secretaris-generaal van wereldvoetbalbond FIFA. De Senegalese bestuurder heeft, als eerste vrouw, de topfunctie van de federatie zeven jaar vervuld. "Ze heeft bijgedragen de organisatie te veranderen, de geloofwaardigheid terug te brengen en grenzen te verleggen", blikt de FIFA nu al terug op haar dienstverband.
Samoura begon bij FIFA in een fase dat de organisatie werd geplaagd door corruptieschandalen. Haar voorganger Jérôme Valcke werd in 2016 ontslagen én geschorst, wegens het schenden van de ethische codes.
"Het is de beste beslissing van mijn leven geweest om deze functie te aanvaarden", zegt Samoura zelf. "Ik ben er trots op dit team van geweldige mensen te hebben mogen leiden. Samen hebben we eraan gewerkt de FIFA transparanter te maken. Ik denk dat we zeer belangrijke stappen hebben gezet in dat proces."
Familie
Onder meer heeft Samoura zich ingezet voor de ontwikkeling van meisjes- en vrouwenvoetbal. "Op dit moment gaat al mijn aandacht uit naar het komende WK in Australië en Nieuw-Zeeland", keek ze vooruit op het evenement, waar binnenkort ook de Nederlandse vrouwen aan deelnemen.
Als reden voor haar vertrek geeft ze op dat ze meer tijd aan haar familie wil besteden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
5 uur geleden