Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw Fatma Samoura gaat na dit jaar weg bij FIFA

Topvrouw Fatma Samoura gaat na dit jaar weg bij FIFA

ZÜRICH (ANP) - Fatma Samoura stopt na dit jaar als secretaris-generaal van wereldvoetbalbond FIFA. De Senegalese bestuurder heeft, als eerste vrouw, de topfunctie van de federatie zeven jaar vervuld. "Ze heeft bijgedragen de organisatie te veranderen, de geloofwaardigheid terug te brengen en grenzen te verleggen", blikt de FIFA nu al terug op haar dienstverband.

Samoura begon bij FIFA in een fase dat de organisatie werd geplaagd door corruptieschandalen. Haar voorganger Jérôme Valcke werd in 2016 ontslagen én geschorst, wegens het schenden van de ethische codes.

"Het is de beste beslissing van mijn leven geweest om deze functie te aanvaarden", zegt Samoura zelf. "Ik ben er trots op dit team van geweldige mensen te hebben mogen leiden. Samen hebben we eraan gewerkt de FIFA transparanter te maken. Ik denk dat we zeer belangrijke stappen hebben gezet in dat proces."

Familie

Onder meer heeft Samoura zich ingezet voor de ontwikkeling van meisjes- en vrouwenvoetbal. "Op dit moment gaat al mijn aandacht uit naar het komende WK in Australië en Nieuw-Zeeland", keek ze vooruit op het evenement, waar binnenkort ook de Nederlandse vrouwen aan deelnemen.

Als reden voor haar vertrek geeft ze op dat ze meer tijd aan haar familie wil besteden.

Meer uit Voetbal

Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

3 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

4 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

4 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

5 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

6 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

8 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

9 uur geleden