Topvrouw Fatma Samoura gaat na dit jaar weg bij FIFA
ZÜRICH (ANP) - Fatma Samoura stopt na dit jaar als secretaris-generaal van wereldvoetbalbond FIFA. De Senegalese bestuurder heeft, als eerste vrouw, de topfunctie van de federatie zeven jaar vervuld. "Ze heeft bijgedragen de organisatie te veranderen, de geloofwaardigheid terug te brengen en grenzen te verleggen", blikt de FIFA nu al terug op haar dienstverband.
Samoura begon bij FIFA in een fase dat de organisatie werd geplaagd door corruptieschandalen. Haar voorganger Jérôme Valcke werd in 2016 ontslagen én geschorst, wegens het schenden van de ethische codes.
"Het is de beste beslissing van mijn leven geweest om deze functie te aanvaarden", zegt Samoura zelf. "Ik ben er trots op dit team van geweldige mensen te hebben mogen leiden. Samen hebben we eraan gewerkt de FIFA transparanter te maken. Ik denk dat we zeer belangrijke stappen hebben gezet in dat proces."
Familie
Onder meer heeft Samoura zich ingezet voor de ontwikkeling van meisjes- en vrouwenvoetbal. "Op dit moment gaat al mijn aandacht uit naar het komende WK in Australië en Nieuw-Zeeland", keek ze vooruit op het evenement, waar binnenkort ook de Nederlandse vrouwen aan deelnemen.
Als reden voor haar vertrek geeft ze op dat ze meer tijd aan haar familie wil besteden.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
7 uur geleden