Topvrouw BNG Bank stapt over naar De Nederlandsche Bank
DEN HAAG (ANP) - Topvrouw Gita Salden van BNG Bank legt binnenkort haar functie neer om een overstap te maken naar De Nederlandsche Bank (DNB). Bij de centrale bank gaat zij zich bezighouden met het toezicht op pensioenfondsen en verzekeraars.
Salden was sinds 2018 de hoogste leidinggevende van BNG Bank, die zich alleen op publieke organisaties zoals gemeenten, woningcorporaties of onderwijsinstellingen richt. Volgens president-commissaris Huub Arendse van BNG Bank is de kredietverstrekker onder haar leiding geprofessionaliseerd.
Bij DNB wordt Salden de opvolger van Else Bos, die in september vorig jaar haar vertrek aankondigde als directeur voor toezicht. DNB-president Klaas Knot zegt zich te verheugen op de komst van Salden, die op 1 juni aan haar nieuwe baan begint.
Publiek domein
"Gita brengt een schat aan maatschappelijke en bestuurlijke ervaring mee. Haar brede kennis van de financiële sector, opgedaan bij BNG Bank en het ministerie van Financiën, zal een waardevolle bijdrage leveren aan het versterken van ons toezicht", zegt Knot.
BNG Bank is bij het grote publiek redelijk onbekend doordat de bank zich exclusief richt op het publieke domein. Maar als wordt gekeken naar het balanstotaal gaat het om de op drie na grootste bank van Nederland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
6 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
8 uur geleden