Topvrouw BNG Bank stapt over naar De Nederlandsche Bank
DEN HAAG (ANP) - Topvrouw Gita Salden van BNG Bank legt binnenkort haar functie neer om een overstap te maken naar De Nederlandsche Bank (DNB). Bij de centrale bank gaat zij zich bezighouden met het toezicht op pensioenfondsen en verzekeraars.
Salden was sinds 2018 de hoogste leidinggevende van BNG Bank, die zich alleen op publieke organisaties zoals gemeenten, woningcorporaties of onderwijsinstellingen richt. Volgens president-commissaris Huub Arendse van BNG Bank is de kredietverstrekker onder haar leiding geprofessionaliseerd.
Bij DNB wordt Salden de opvolger van Else Bos, die in september vorig jaar haar vertrek aankondigde als directeur voor toezicht. DNB-president Klaas Knot zegt zich te verheugen op de komst van Salden, die op 1 juni aan haar nieuwe baan begint.
Publiek domein
"Gita brengt een schat aan maatschappelijke en bestuurlijke ervaring mee. Haar brede kennis van de financiƫle sector, opgedaan bij BNG Bank en het ministerie van Financiƫn, zal een waardevolle bijdrage leveren aan het versterken van ons toezicht", zegt Knot.
BNG Bank is bij het grote publiek redelijk onbekend doordat de bank zich exclusief richt op het publieke domein. Maar als wordt gekeken naar het balanstotaal gaat het om de op drie na grootste bank van Nederland.
Meer uit Financieel
VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
23 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
5 uur geleden