Topvrouw ANWB wordt commissaris bij KPN
ROTTERDAM (ANP) - ANWB-directeur Marga de Jager wordt commissaris bij telecombedrijf KPN. Daar moet ze Chantal Vergouw opvolgen die onlangs werd voorgedragen als uitvoerend bestuurder voor de zakelijke markt.
De 54-jarige De Jager staat volgens KPN te boek als een ervaren bestuurder. Sinds 2021 staat ze als eerste vrouw aan het hoofd van de ANWB, die meer dan 5 miljoen leden telt en bekend is van diensten als de Wegenwacht. Daarvoor was ze onder meer directeur van de alarmcentrale van de reizigersorganisatie. Ook heeft ze verschillende commerciële functies gehad bij autoleasebedrijf Leaseplan.
De benoeming van De Jager gaat pas in na een besluit van de aandeelhouders. KPN zal daarom binnenkort een buitengewone aandeelhoudersvergadering organiseren. Voor De Jager is dit niet haar eerste commissariaat . Ze is ook voorzitter van de raad van commissarissen van Unigarant, oftewel de verzekeringsactiviteiten van de ANWB. Daarnaast is zij lid van de raad van advies van KWF Kankerbestrijding en ze is voorzitter van de Mobiliteitsalliantie, een belangenvereniging waarbij onder meer de ANWB, RAI Vereniging en NS zijn aangesloten.
Meer uit Financieel
DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
5 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geleden