Topvrouw AFM: onderzoeken kunnen jaren duren
AMSTERDAM (ANP) - Onderzoeken van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) kunnen jaren duren. Dat heeft bestuursvoorzitter Laura van Geest van de financiële toezichthouder gezegd na vragen van het ANP over een mogelijk onderzoek naar de geschorste Ajax-directeur Alex Kroes.
Ajax wil Kroes ontslaan om handel met voorkennis, omdat hij vlak voor het naar buiten komen van zijn aanstelling bij de club nog aandelen in Ajax kocht. Kroes is het hier niet mee eens en wil dat de AFM onderzoek doet.
Van Geest kan niet zeggen of de AFM een onderzoek is begonnen. "Ik kan niks zeggen over individuele gevallen", geeft ze aan. Maar in algemene zin wil ze wel wat kwijt over onderzoeken die de AFM doet. "We proberen onze onderzoeken binnen een of twee jaar af te ronden en als het simpele onderzoeken zijn, kan het sneller."
Complexiteit
"Hoelang een proces duurt, hangt af van de complexiteit van de casus", legt Van Geest uit. "Als we al een onderzoek afronden, dan kunnen betrokkenen nog in beroep gaan bij de rechter", voegt ze toe. "En dan kan je dit circus ook nog in hoger beroep hebben."
De aandeelhouders van Ajax komen op dinsdag 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Kroes en het onderzoek naar belangenverstrengeling door voormalig technisch directeur Sven Mislintat. Als de AFM in de zaak duikt, is het dus twijfelachtig dat de AFM dan al met conclusies is gekomen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
35 minuten geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
57 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
10 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
10 uur geleden