Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw AFM: onderzoeken kunnen jaren duren

Topvrouw AFM: onderzoeken kunnen jaren duren

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoeken van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) kunnen jaren duren. Dat heeft bestuursvoorzitter Laura van Geest van de financiële toezichthouder gezegd na vragen van het ANP over een mogelijk onderzoek naar de geschorste Ajax-directeur Alex Kroes.

Ajax wil Kroes ontslaan om handel met voorkennis, omdat hij vlak voor het naar buiten komen van zijn aanstelling bij de club nog aandelen in Ajax kocht. Kroes is het hier niet mee eens en wil dat de AFM onderzoek doet.

Van Geest kan niet zeggen of de AFM een onderzoek is begonnen. "Ik kan niks zeggen over individuele gevallen", geeft ze aan. Maar in algemene zin wil ze wel wat kwijt over onderzoeken die de AFM doet. "We proberen onze onderzoeken binnen een of twee jaar af te ronden en als het simpele onderzoeken zijn, kan het sneller."

Complexiteit

"Hoelang een proces duurt, hangt af van de complexiteit van de casus", legt Van Geest uit. "Als we al een onderzoek afronden, dan kunnen betrokkenen nog in beroep gaan bij de rechter", voegt ze toe. "En dan kan je dit circus ook nog in hoger beroep hebben."

De aandeelhouders van Ajax komen op dinsdag 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Kroes en het onderzoek naar belangenverstrengeling door voormalig technisch directeur Sven Mislintat. Als de AFM in de zaak duikt, is het dus twijfelachtig dat de AFM dan al met conclusies is gekomen.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

1 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

1 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

3 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

4 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

4 uur geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

12 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

12 uur geleden