Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topvrouw AFM: onderzoeken kunnen jaren duren

Topvrouw AFM: onderzoeken kunnen jaren duren

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoeken van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) kunnen jaren duren. Dat heeft bestuursvoorzitter Laura van Geest van de financiële toezichthouder gezegd na vragen van het ANP over een mogelijk onderzoek naar de geschorste Ajax-directeur Alex Kroes.

Ajax wil Kroes ontslaan om handel met voorkennis, omdat hij vlak voor het naar buiten komen van zijn aanstelling bij de club nog aandelen in Ajax kocht. Kroes is het hier niet mee eens en wil dat de AFM onderzoek doet.

Van Geest kan niet zeggen of de AFM een onderzoek is begonnen. "Ik kan niks zeggen over individuele gevallen", geeft ze aan. Maar in algemene zin wil ze wel wat kwijt over onderzoeken die de AFM doet. "We proberen onze onderzoeken binnen een of twee jaar af te ronden en als het simpele onderzoeken zijn, kan het sneller."

Complexiteit

"Hoelang een proces duurt, hangt af van de complexiteit van de casus", legt Van Geest uit. "Als we al een onderzoek afronden, dan kunnen betrokkenen nog in beroep gaan bij de rechter", voegt ze toe. "En dan kan je dit circus ook nog in hoger beroep hebben."

De aandeelhouders van Ajax komen op dinsdag 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Kroes en het onderzoek naar belangenverstrengeling door voormalig technisch directeur Sven Mislintat. Als de AFM in de zaak duikt, is het dus twijfelachtig dat de AFM dan al met conclusies is gekomen.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

3 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

14 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

14 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

17 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

19 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

22 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

1 dag geleden