Topvrouw AFM: onderzoeken kunnen jaren duren
AMSTERDAM (ANP) - Onderzoeken van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) kunnen jaren duren. Dat heeft bestuursvoorzitter Laura van Geest van de financiële toezichthouder gezegd na vragen van het ANP over een mogelijk onderzoek naar de geschorste Ajax-directeur Alex Kroes.
Ajax wil Kroes ontslaan om handel met voorkennis, omdat hij vlak voor het naar buiten komen van zijn aanstelling bij de club nog aandelen in Ajax kocht. Kroes is het hier niet mee eens en wil dat de AFM onderzoek doet.
Van Geest kan niet zeggen of de AFM een onderzoek is begonnen. "Ik kan niks zeggen over individuele gevallen", geeft ze aan. Maar in algemene zin wil ze wel wat kwijt over onderzoeken die de AFM doet. "We proberen onze onderzoeken binnen een of twee jaar af te ronden en als het simpele onderzoeken zijn, kan het sneller."
Complexiteit
"Hoelang een proces duurt, hangt af van de complexiteit van de casus", legt Van Geest uit. "Als we al een onderzoek afronden, dan kunnen betrokkenen nog in beroep gaan bij de rechter", voegt ze toe. "En dan kan je dit circus ook nog in hoger beroep hebben."
De aandeelhouders van Ajax komen op dinsdag 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Kroes en het onderzoek naar belangenverstrengeling door voormalig technisch directeur Sven Mislintat. Als de AFM in de zaak duikt, is het dus twijfelachtig dat de AFM dan al met conclusies is gekomen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.
28 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.
31 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.
1 uur geledenUDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
2 uur geleden