Topvoetballer Reus steunt kleine ondernemers van Dortmund
DORTMUND (ANP) - De Duitse topvoetballer Marco Reus heeft een actie opgezet om kleine ondernemers in Dortmund te ondersteunen, nu die door de maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus in grote financiƫle problemen komen. Onder het motto 'Help je eigen stad' heeft de speler van Borussia Dortmund en het nationale elftal een fonds opgericht, waarin hij samen met zijn vrouw Scarlett meteen 500.000 euro heeft gedoneerd.
"Onze samenleving staat stil", zegt Reus. "Dat leidt tot grote problemen bij kleine winkeliers, die soms al decennia lang het hart van deze stad vormen. Ondanks hun tomeloze inzet hebben deze mensen geen vermogen op kunnen bouwen om het weken en mogelijk maanden zonder inkomsten te doen. Deze winkels bepalen het gezicht van onze stad en we willen ze niet missen als straks alles weer normaal is."
Reus riep alle 'geboren Dortmunders' op een bijdrage te leveren. "We moeten het nu samen doen."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
54 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
4 uur geleden