Topvoetballer Reus steunt kleine ondernemers van Dortmund
DORTMUND (ANP) - De Duitse topvoetballer Marco Reus heeft een actie opgezet om kleine ondernemers in Dortmund te ondersteunen, nu die door de maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus in grote financiƫle problemen komen. Onder het motto 'Help je eigen stad' heeft de speler van Borussia Dortmund en het nationale elftal een fonds opgericht, waarin hij samen met zijn vrouw Scarlett meteen 500.000 euro heeft gedoneerd.
"Onze samenleving staat stil", zegt Reus. "Dat leidt tot grote problemen bij kleine winkeliers, die soms al decennia lang het hart van deze stad vormen. Ondanks hun tomeloze inzet hebben deze mensen geen vermogen op kunnen bouwen om het weken en mogelijk maanden zonder inkomsten te doen. Deze winkels bepalen het gezicht van onze stad en we willen ze niet missen als straks alles weer normaal is."
Reus riep alle 'geboren Dortmunders' op een bijdrage te leveren. "We moeten het nu samen doen."
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
58 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beƫindigde het duel met negen man.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
15 uur geleden