Toptennisser Djokovic heeft nu toch wel weer zin in US Open
NEW YORK (ANP/RTR) - De Servische toptennisser Novak Djokovic heeft bij nader inzien toch wel weer veel zin in de US Open, die 31 augustus zonder publiek in New York beginnen. "Ik ben ontzettend blij en opgewonden dat alle toernooien, en met name de grand slams, weer gehouden worden", liet de nummer 1 van de wereld weten. "Laten we daarbij hopen dat in de komende twee maanden de coronamaatregelen versoepeld kunnen worden en dat we in New York een geweldig evenement gaan beleven."
Het internationale tenniscircuit wordt op 3 augustus hervat met het vrouwentoernooi van Palermo. Voor de mannen vormt het ATP-toernooi van Washington, dat op 14 augustus aanvangt, het eerste strijdtoneel na de coronastop. De week erna volgt het gecombineerde ATP-/WTA-toernooi van Cincinnati, dat eenmalig wordt gespeeld op het complex van de US Open. Roland Garros staat nu voor 27 september tot en met 11 oktober op de kalender.
Djokovic (33) uitte amper twee weken geleden nog veel kritiek op het "rigoureuze" coronaprotocol dat voor de US Open is opgesteld. Volgens de zeventienvoudige grandslamwinnaar waren enkele maatregelen extreem en deels ook onmogelijk in zijn ogen. Hij betwijfelde toen of het toptoernooi in New York nog wel zou doorgaan. "We zouden geen toegang hebben tot Manhattan, we zouden in hotels op de luchthaven moeten slapen en twee of drie keer op corona getest moeten worden", somde de drievoudige kampioen op. "We mogen ook maar één begeleider meenemen naar de baan. Dat kan echt niet."
Djokovic wilde donderdag op zijn eerdere uitlatingen niet meer terugkomen, maar vroeg nog wel aandacht voor een ander punt. "Het is heel belangrijk dat alle spelers die hun plaats in het deelnemersveld hebben verdiend ook daadwerkelijk kunnen en mogen meedoen. Zij moeten de kans krijgen om veilig naar New York te reizen."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
4 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
8 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
9 uur geleden