Toptennisser Djokovic heeft nu toch wel weer zin in US Open
NEW YORK (ANP/RTR) - De Servische toptennisser Novak Djokovic heeft bij nader inzien toch wel weer veel zin in de US Open, die 31 augustus zonder publiek in New York beginnen. "Ik ben ontzettend blij en opgewonden dat alle toernooien, en met name de grand slams, weer gehouden worden", liet de nummer 1 van de wereld weten. "Laten we daarbij hopen dat in de komende twee maanden de coronamaatregelen versoepeld kunnen worden en dat we in New York een geweldig evenement gaan beleven."
Het internationale tenniscircuit wordt op 3 augustus hervat met het vrouwentoernooi van Palermo. Voor de mannen vormt het ATP-toernooi van Washington, dat op 14 augustus aanvangt, het eerste strijdtoneel na de coronastop. De week erna volgt het gecombineerde ATP-/WTA-toernooi van Cincinnati, dat eenmalig wordt gespeeld op het complex van de US Open. Roland Garros staat nu voor 27 september tot en met 11 oktober op de kalender.
Djokovic (33) uitte amper twee weken geleden nog veel kritiek op het "rigoureuze" coronaprotocol dat voor de US Open is opgesteld. Volgens de zeventienvoudige grandslamwinnaar waren enkele maatregelen extreem en deels ook onmogelijk in zijn ogen. Hij betwijfelde toen of het toptoernooi in New York nog wel zou doorgaan. "We zouden geen toegang hebben tot Manhattan, we zouden in hotels op de luchthaven moeten slapen en twee of drie keer op corona getest moeten worden", somde de drievoudige kampioen op. "We mogen ook maar één begeleider meenemen naar de baan. Dat kan echt niet."
Djokovic wilde donderdag op zijn eerdere uitlatingen niet meer terugkomen, maar vroeg nog wel aandacht voor een ander punt. "Het is heel belangrijk dat alle spelers die hun plaats in het deelnemersveld hebben verdiend ook daadwerkelijk kunnen en mogen meedoen. Zij moeten de kans krijgen om veilig naar New York te reizen."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
9 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
12 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
15 uur geleden