Topsprinter Philipsen jaren langer bij wielerploeg Van der Poel
WEVELGEM (ANP/Belga) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft zijn contract tot en met 2028 verlengd bij Alpecin-Deceuninck, de ploeg van onder anderen Mathieu van der Poel. Dat kondigde de 26-jarige sprinter aan op de persconferentie van zijn ploeg.
Philipsen rijdt sinds 2021 voor de ploeg die toen nog Alpecin-Fenix heette. Hij kwam daarvoor twee jaar uit voor UAE Team Emirates. Die ploeg zou nu ook interesse in de sprinter hebben gehad, maar die koos toch voor een langer verblijf bij de Belgische ploeg.
De sprinter won dit jaar onder meer Milaan - Sanremo en Classic Brugge - De Panne en eindigde als tweede achter ploeggenoot Van der Poel in Parijs-Roubaix. Vorig jaar won hij vier etappes in de Tour de France en won hij de groene puntentrui.
Vertrouwen
"Ons verhaal is nog niet helemaal geschreven", zei Philipsen. "Ik heb vertrouwen in dit project. Ik ben blij met de structuur van het team en wil daarop verder bouwen. De plannen voor de lange termijn spreken me enorm aan."
Van der Poel verlengde zijn contract eerder dit jaar al tot eind 2028 bij het team. "Dat gaf me ook wat extra vertrouwen", reageert Philipsen. "We hebben een uitstekende band en daarop kunnen we komende jaren voortbouwen. Hopelijk leidt het tot meer succes."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
16 uur geleden