Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topsprinter Philipsen jaren langer bij wielerploeg Van der Poel

Topsprinter Philipsen jaren langer bij wielerploeg Van der Poel

WEVELGEM (ANP/Belga) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft zijn contract tot en met 2028 verlengd bij Alpecin-Deceuninck, de ploeg van onder anderen Mathieu van der Poel. Dat kondigde de 26-jarige sprinter aan op de persconferentie van zijn ploeg.

Philipsen rijdt sinds 2021 voor de ploeg die toen nog Alpecin-Fenix heette. Hij kwam daarvoor twee jaar uit voor UAE Team Emirates. Die ploeg zou nu ook interesse in de sprinter hebben gehad, maar die koos toch voor een langer verblijf bij de Belgische ploeg.

De sprinter won dit jaar onder meer Milaan - Sanremo en Classic Brugge - De Panne en eindigde als tweede achter ploeggenoot Van der Poel in Parijs-Roubaix. Vorig jaar won hij vier etappes in de Tour de France en won hij de groene puntentrui.

Vertrouwen

"Ons verhaal is nog niet helemaal geschreven", zei Philipsen. "Ik heb vertrouwen in dit project. Ik ben blij met de structuur van het team en wil daarop verder bouwen. De plannen voor de lange termijn spreken me enorm aan."

Van der Poel verlengde zijn contract eerder dit jaar al tot eind 2028 bij het team. "Dat gaf me ook wat extra vertrouwen", reageert Philipsen. "We hebben een uitstekende band en daarop kunnen we komende jaren voortbouwen. Hopelijk leidt het tot meer succes."

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

14 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

15 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden