Topsprinter Philipsen jaren langer bij wielerploeg Van der Poel
WEVELGEM (ANP/Belga) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft zijn contract tot en met 2028 verlengd bij Alpecin-Deceuninck, de ploeg van onder anderen Mathieu van der Poel. Dat kondigde de 26-jarige sprinter aan op de persconferentie van zijn ploeg.
Philipsen rijdt sinds 2021 voor de ploeg die toen nog Alpecin-Fenix heette. Hij kwam daarvoor twee jaar uit voor UAE Team Emirates. Die ploeg zou nu ook interesse in de sprinter hebben gehad, maar die koos toch voor een langer verblijf bij de Belgische ploeg.
De sprinter won dit jaar onder meer Milaan - Sanremo en Classic Brugge - De Panne en eindigde als tweede achter ploeggenoot Van der Poel in Parijs-Roubaix. Vorig jaar won hij vier etappes in de Tour de France en won hij de groene puntentrui.
Vertrouwen
"Ons verhaal is nog niet helemaal geschreven", zei Philipsen. "Ik heb vertrouwen in dit project. Ik ben blij met de structuur van het team en wil daarop verder bouwen. De plannen voor de lange termijn spreken me enorm aan."
Van der Poel verlengde zijn contract eerder dit jaar al tot eind 2028 bij het team. "Dat gaf me ook wat extra vertrouwen", reageert Philipsen. "We hebben een uitstekende band en daarop kunnen we komende jaren voortbouwen. Hopelijk leidt het tot meer succes."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
2 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
21 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
23 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden