Topsprinter Knighton ontloopt schorsing na positieve dopingtest
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse topsprinter Erriyon Knighton krijgt geen dopingschorsing opgelegd, ondanks een positieve test. Het Amerikaanse antidopingbureau Usada sprak het 20-jarige talent vrij nadat een onafhankelijke arbiter had vastgesteld dat Knighton zeer waarschijnlijk besmet vlees had gegeten.
Knighton geldt als een begenadigd sprinter. Hij won vorige zomer op de WK in Boedapest zilver op de 200 meter en het jaar daarvoor op de WK in Eugene brons. Op de Olympische Spelen in Tokio eindigde hij als vierde in de finale van de 200 meter. Zijn persoonlijk record staat op 19,49. Daarmee is hij de vijfde snelste atleet aller tijden.
De vrijspraak betekent dat Knighton vanaf vrijdag kan meedoen aan de Amerikaanse trials, waar de olympische tickets voor Parijs worden verdeeld. Het mondiale antidopingagentschap WADA kan nog tegen het besluit in beroep gaan.
Knighton testte positief op een verboden middel tijdens een onaangekondigde dopingcontrole in maart. Een onafhankelijke arbiter beoordeelde de zaak en kwam tot de conclusie dat besmet vlees de dopingcontrole had beïnvloed en de atleet geen blaam trof.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
5 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
9 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
10 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
10 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
10 uur geleden