Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topsprinter Knighton ontloopt schorsing na positieve dopingtest

Topsprinter Knighton ontloopt schorsing na positieve dopingtest

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse topsprinter Erriyon Knighton krijgt geen dopingschorsing opgelegd, ondanks een positieve test. Het Amerikaanse antidopingbureau Usada sprak het 20-jarige talent vrij nadat een onafhankelijke arbiter had vastgesteld dat Knighton zeer waarschijnlijk besmet vlees had gegeten.

Knighton geldt als een begenadigd sprinter. Hij won vorige zomer op de WK in Boedapest zilver op de 200 meter en het jaar daarvoor op de WK in Eugene brons. Op de Olympische Spelen in Tokio eindigde hij als vierde in de finale van de 200 meter. Zijn persoonlijk record staat op 19,49. Daarmee is hij de vijfde snelste atleet aller tijden.

De vrijspraak betekent dat Knighton vanaf vrijdag kan meedoen aan de Amerikaanse trials, waar de olympische tickets voor Parijs worden verdeeld. Het mondiale antidopingagentschap WADA kan nog tegen het besluit in beroep gaan.

Knighton testte positief op een verboden middel tijdens een onaangekondigde dopingcontrole in maart. Een onafhankelijke arbiter beoordeelde de zaak en kwam tot de conclusie dat besmet vlees de dopingcontrole had beïnvloed en de atleet geen blaam trof.

Meer uit Sport

Zverev dankt moeder na tweede grandslamtitel

NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.

2 uur geleden
Zverev verslaat thuisfavoriet Shelton en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.

6 uur geleden
Gemengde estafetteploeg 4x400 meter 3e op Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.

9 uur geleden
Wielrenner Johannessen wint slotetappe Vuelta in Granada

GRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.

10 uur geleden
Wielrenner Mas wint Vuelta, eerste Spaanse winnaar sinds 2014

GRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.

11 uur geleden
Verstappen in Madrid: geprofiteerd van de pech van anderen

MADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.

12 uur geleden
Winnaar Antonelli vindt dat zege in Madrid toebehoort aan Norris

MADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.

13 uur geleden