Topsprinter Jacobs kiest voor Reider, oud-coach Schippers
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse topsprinter Marcell Jacobs gaat trainen bij de Amerikaanse atletiekcoach Rana Reider in Jacksonville (Florida). Reider is oud-trainer van sprintcoryfee Dafne Schippers. Hij kreeg dit jaar een voorwaardelijke schorsing opgelegd vanwege een "ongepaste seksuele" relatie met een van zijn atleten.
Jacobs is de regerend Olympisch kampioen op de 100 meter en met een tijd van 9,80 seconden houder van het Europees record. Hij beëindigde onlangs de samenwerking met zijn Italiaanse trainer Paolo Camossi. Dit seizoen verliep teleurstellend voor Jacobs, die geplaagd werd door blessures en op de WK in Boedapest niet verder kwam dan de halve finales van de 100 meter. Hij won daar nog wel zilver met de estafetteploeg op de 4x100 meter.
"Verandering is soms noodzakelijk en ik ga bij Reider trainen met atleten van wereldklasse", liet Jacobs weten via een persbericht van de Italiaanse atletiekbond. "Ik heb een groot doel: de Italiaanse vlag zo hoog mogelijk hijsen op de Olympische Spelen in Parijs."
Meer uit Sport
ARDOOIE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de tweede etappe in de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech was na 173,9 kilometer tussen Blankenberge en Ardooie de snelste van het peloton. Hij versloeg de Brit Joshua Giddings en de Noor Søren Wærenskjold in de massasprint. Arvid de Kleijn was de beste Nederlander op de vijfde plaats.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het prijzengeld voor de tennissers en tennissters op de US Open is verhoogd naar een nieuw recordbedrag. De winnaars in het enkelspel ontvangen 5,5 miljoen dollar (ongeveer 4,71 miljoen euro), meldt de organisatie van het Amerikaanse grandslamtoernooi in New York.
16 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen wil optimaal genieten van de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Het is hier alle keren heel bijzonder geweest. Ik wil heel graag die laatste keer ook die positieve sfeer ervaren en goed afsluiten", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persconferentie op het circuit in de duinen.
57 minuten geledenBLACKPOOL (ANP) - Lorena Wiebes is ook in de tweede etappe van de Ronde van Groot-Brittannië overtuigend naar de zege gesprint. De 27-jarige leidster in het algemeen klassement liet na 111 kilometer in Blackpool de Canadese Maggie Coles-Lyster en Kim Le Court-Pienaar uit Mauritius ruim achter zich in de massasprint. De wielerkoers werd enige tijd stilgelegd vanwege een ongeluk op het parcours.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Wereldkampioen Lando Norris voelt 'behoorlijke teleurstelling' over het verdwijnen van de Dutch Grand Prix. De Formule 1-race in Zandvoort wordt dit weekeinde voor de zesde en laatste keer verreden. "Ik vind het echt jammer. Deze race is heel wat leuker dan veel andere races op de kalender", zei de coureur van McLaren tijdens een persconferentie op het circuit van Zandvoort.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Negen Nederlandse wielrenners doen mee aan de Ronde van Spanje, die zaterdag begint in Monaco. Dat is het laagste aantal sinds 2019, toen er ook negen meededen.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De meeste coureurs in de Formule 1 zijn niet echt verrast door het nieuws dat Max Verstappen heeft bijgetekend bij Red Bull en daardoor na dit seizoen nog vier jaar in de Formule 1 blijft.
2 uur geleden