Topsporters mogen weer individueel trainen op locatie
DEN HAAG (ANP) - Topsporters mogen onder bepaalde voorwaarden weer buitenshuis op locatie individueel trainen. Dat heeft het kabinet besloten op basis van het advies van het Outbreak Management Team (OMT).
Alle sportlocaties zijn al ruim een maand gesloten, als maatregel om verspreiding van het coronavirus in te dammen. Ook topsporters kunnen daardoor niet op hun normale manier trainen. Ze mogen nu hun oefensessies afmaken als ze 1,5 meter afstand weten te houden.
Kinderen tot 12 jaar mogen vanaf 28 april weer in groepsverband trainen. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar ook, maar die moeten 1,5 meter afstand van elkaar houden.
Gefaseerde herstart
Sportkoepel NOC*NSF heeft er afgelopen week bij minister Martin van Rijn (Sport) op aangedrongen om de trainingsmogelijkheden van topsporters te verruimen. De organisatie pleitte vorige week voor een "gefaseerde herstart" van de topsport in Nederland. Diverse sportbonden hebben al plannen hoe ze hun trainingen kunnen vormgeven met inachtneming van de voorzorgsmaatregelen, zoals 1,5 meter afstand bewaren.
Vrijwel alle atleten zitten thuis en kunnen daar slechts aangepast trainen. De Olympische Spelen van Tokio zijn vanwege de pandemie met een jaar uitgesteld, naar de zomer van volgend jaar.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft in de minuten dat ze haar eerste zilveren olympische medaille omgehangen kreeg, teruggedacht aan de afgelopen jaren waarin ze gezondheidsproblemen kende. "Dit is echt zo'n groot contrast met drie jaar geleden. Toen hebben ze tegen me gezegd dat ik er vier jaar uit zou liggen en we zitten nu op drie jaar", wees ze op haar zilveren medaille. "Het gaat dus goed."
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
2 uur geleden