Topsportcompetities voor selecte groep vanaf 17 december hervat
DEN HAAG (ANP) - Topsporters in de topsportcompetities mogen vanaf 17 december weer trainen en wedstrijden spelen. Dat is het voornemen van het kabinet.
Het gaat naast de selecte groep van ongeveer duizend profvoetballers die de afgelopen weken al gewoon mochten trainen en spelen, om ongeveer vijfduizend topsporters uit overige sporten. Het betreft voor zowel mannen als vrouwen in hockey, basketbal, waterpolo, volleybal, handbal, korfbal, beachvolleybal, honkbal, softbal, rugby, ijshockey, rolstoelbasketbal, zaalvoetbal, cricket, badminton en tafeltennis.
Sportkoepel NOC*NSF drong al een tijdlang aan op het weer opstarten van de topsportcompetities en reageerde dan ook verheugd. "Fijn dat topcompetities vanaf 17 december weer voorzichtig (en zonder publiek) mogen opstarten! Dat houdt de belangstelling voor sport levend en zo kunnen onze topsporters zich beter voorbereiden op de grote internationale evenementen." Ook het kabinet geeft aan dat trainen en wedstrijden spelen voor de topsport belangrijk is om aansluiting te houden bij de internationale top.
Met de duizend voetballers die worden genoemd doelt het kabinet op de profs uit de Eredivisie en Eerste Divisie. De duizend sporters met een topsportstatus, die onderdeel zijn van TeamNL, mochten ook al trainen in groepsverband op aangewezen topsportlocaties. Daar zijn nu vierduizend sporters bijgekomen die zich ook niet meer aan de afstandsregels hoeven houden en met meer dan dertig personen in één ruimte mogen zijn.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
3 minuten geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
16 minuten geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR/DPA) - Vrienden en familie hebben Lewis Hamilton door zijn moeilijkste dagen geholpen, de dagen waarop negatieve gevoelens over zijn overstap naar Ferrari hem somber stemden. "Zij hebben mij gered. Echte mensen die me kennen en nooit aan me hebben getwijfeld", vertelde de 41-jarige Brit over zijn bevrijdende overwinning in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, de 106e GP-zege in zijn carrière, maar pas de eerste voor Ferrari.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Queen's in Londen bereikt. De 30-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de 24-jarige Brit Harry Wendelken: 6-4 7-6 (5).
1 dag geledenFRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.
1 dag geleden