Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topsportcompetities voor selecte groep vanaf 17 december hervat

Topsportcompetities voor selecte groep vanaf 17 december hervat

DEN HAAG (ANP) - Topsporters in de topsportcompetities mogen vanaf 17 december weer trainen en wedstrijden spelen. Dat is het voornemen van het kabinet.

Het gaat naast de selecte groep van ongeveer duizend profvoetballers die de afgelopen weken al gewoon mochten trainen en spelen, om ongeveer vijfduizend topsporters uit overige sporten. Het betreft voor zowel mannen als vrouwen in hockey, basketbal, waterpolo, volleybal, handbal, korfbal, beachvolleybal, honkbal, softbal, rugby, ijshockey, rolstoelbasketbal, zaalvoetbal, cricket, badminton en tafeltennis.

Sportkoepel NOC*NSF drong al een tijdlang aan op het weer opstarten van de topsportcompetities en reageerde dan ook verheugd. "Fijn dat topcompetities vanaf 17 december weer voorzichtig (en zonder publiek) mogen opstarten! Dat houdt de belangstelling voor sport levend en zo kunnen onze topsporters zich beter voorbereiden op de grote internationale evenementen." Ook het kabinet geeft aan dat trainen en wedstrijden spelen voor de topsport belangrijk is om aansluiting te houden bij de internationale top.

Met de duizend voetballers die worden genoemd doelt het kabinet op de profs uit de Eredivisie en Eerste Divisie. De duizend sporters met een topsportstatus, die onderdeel zijn van TeamNL, mochten ook al trainen in groepsverband op aangewezen topsportlocaties. Daar zijn nu vierduizend sporters bijgekomen die zich ook niet meer aan de afstandsregels hoeven houden en met meer dan dertig personen in één ruimte mogen zijn.

Meer uit Sport

Hockeyers benaderden duel met Engeland als echte kwartfinale

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.

16 uur geleden
Hockeyers naar halve finale op WK na gelijkspel tegen Engeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.

18 uur geleden
Roeiers probleemloos door op eerste dag WK in Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.

20 uur geleden
Peloton in Vuelta stopt vanwege noodweer in derde etappe

FONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.

20 uur geleden
Oud-wereldkampioen snooker Dott (49) schuldig aan kindermisbruik

GLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.

21 uur geleden
Hockeyers Argentinië houden na zege op India kans op halve finale

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.

21 uur geleden
Franse tennisser Fils wint in Cincinnati eerste masterstoernooi

CINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.

1 dag geleden