Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topsportcompetities voor selecte groep vanaf 17 december hervat

Topsportcompetities voor selecte groep vanaf 17 december hervat

DEN HAAG (ANP) - Topsporters in de topsportcompetities mogen vanaf 17 december weer trainen en wedstrijden spelen. Dat is het voornemen van het kabinet.

Het gaat naast de selecte groep van ongeveer duizend profvoetballers die de afgelopen weken al gewoon mochten trainen en spelen, om ongeveer vijfduizend topsporters uit overige sporten. Het betreft voor zowel mannen als vrouwen in hockey, basketbal, waterpolo, volleybal, handbal, korfbal, beachvolleybal, honkbal, softbal, rugby, ijshockey, rolstoelbasketbal, zaalvoetbal, cricket, badminton en tafeltennis.

Sportkoepel NOC*NSF drong al een tijdlang aan op het weer opstarten van de topsportcompetities en reageerde dan ook verheugd. "Fijn dat topcompetities vanaf 17 december weer voorzichtig (en zonder publiek) mogen opstarten! Dat houdt de belangstelling voor sport levend en zo kunnen onze topsporters zich beter voorbereiden op de grote internationale evenementen." Ook het kabinet geeft aan dat trainen en wedstrijden spelen voor de topsport belangrijk is om aansluiting te houden bij de internationale top.

Met de duizend voetballers die worden genoemd doelt het kabinet op de profs uit de Eredivisie en Eerste Divisie. De duizend sporters met een topsportstatus, die onderdeel zijn van TeamNL, mochten ook al trainen in groepsverband op aangewezen topsportlocaties. Daar zijn nu vierduizend sporters bijgekomen die zich ook niet meer aan de afstandsregels hoeven houden en met meer dan dertig personen in één ruimte mogen zijn.

Meer uit Sport

Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

4 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

5 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

9 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

11 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

1 dag geleden