
Topsnelheid omlaag in MotoGP door nieuwe regels vanaf 2027
MADRID (ANP) - De topsnelheid in de MotoGP gaat vanaf 2027 omlaag door de invoering van motoren met minder vermogen. De cilinderinhoud gaat naar beneden van 1000cc naar 850cc. Het is een maatregel om de veiligheid te vergroten in de koningsklasse van de motorsport, meldt de MotoGP.
De lichtere motoren maken de sport ook duurzamer en efficiënter en zorgen er tegelijkertijd voor dat de MotoGP spectaculair blijft, valt te lezen in een document waarin de nieuwe motorregels worden toegelicht.
Het is de bedoeling dat de motoren vanaf 2027 op 100 procent duurzame brandstof gaan rijden en dat het maximum aantal motorblokken dat een coureur mag gebruiken in één seizoen teruggaat van zeven naar zes.
Aerodynamica
De MotoGP grijpt ook in op het gebied van aerodynamica. Teams hebben daarin de afgelopen jaren veel geïnvesteerd, maar het heeft de sport niet geholpen in het verhogen van de spanning. Door vanaf 2027 tal van aerodynamische beperkingen op te leggen, wordt het strijdtoneel weer wat gelijker. Het zal volgens de MotoGP inhaalacties bevorderen en ook de vaardigheden van de coureur belangrijker maken.
Ook trucjes om de rijhoogte aan te passen, worden vanaf 2027 verboden. Dat zal met name de veiligheid ten goede komen.
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/DPA) - Helmut Marko verwacht dat Max Verstappen ook volgend seizoen nog voor Red Bull in de Formule 1 rijdt. "Dat kan ik wel bevestigen", zei de topadviseur van de viervoudig wereldkampioen bij de Duitse RTL.
57 minuten geledenANGERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime was na 163,5 kilometer tussen La Gacilly en Angers de beste in de sprint van een kleine groep na een valpartij. Wiebes bleef landgenote Marianne Vos voor, die wel de gele trui heroverde.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Zwemster Summer McIntosh heeft bij de WK op de langebaan haar tweede goud veroverd. De 18-jarige Canadese won de 200 meter wisselslag in 2.06,69.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Caspar Corbeau heeft bij de WK langebaanzwemmen in Singapore in de finale naast een medaille gegrepen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaanse Nederlander eindigde met een tijd van 59,06 als vierde.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de honderd beste tennissers ter wereld. De 29-jarige Nederlander bereikte vorige week de halve finale in Kitzbühel in Oostenrijk en steeg op de mondiale ranking van de 103e naar de 87e plaats.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Tennisser Alex De Minaur heeft na een spannende finale het ATP-toernooi van Washington op zijn naam geschreven. De als zevende geplaatste Australiër overleefde tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina drie matchpoints en won met 5-7 6-1 7-6 (3). De wedstrijd duurde 3 uur en 5 minuten.
14 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft met de Engelse voetbalsters de Europese titel geprolongeerd. In de finale in Basel werd wereldkampioen Spanje na strafschoppen verslagen (3-1). Die strafschoppenserie was nodig na een eindstand van 1-1.
1 dag geleden