Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Veerman ziet sc Heerenveen in eredivisie snel leren

Topscorer Veerman ziet sc Heerenveen in eredivisie snel leren

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen was een maand geleden in de eredivisie volstrekt kansloos tegen AZ. De Alkmaarders hadden van het begin tot het eind de overhand en wonnen verdiend met 3-0. Tegen PSV lieten de Friezen zondag zien zich ook te kunnen meten met een topclub: 2-2.

"Het gevoel is nu heel anders, dat kun je wel zeggen", aldus Henk Veerman, die in de 69e minuut de 1-1 voor zijn rekening nam. "Tegen AZ werd wel duidelijk dat het echt gigantisch anders moest. Nu zie je dat we het beter doen."

Het leek er even op dat PSV in het Abe Lenstra-stadion een net zo makkelijke middag als AZ tegemoet zou gaan. Heerenveen kwam er via de counter af en toe gevaarlijk uit, maar PSV domineerde en dicteerde. Alleen Mario Götze wist een keer te scoren (0-1).

Omschakeling

"We moeten eerlijk zijn. PSV was de eerste helft heer en meester", zag Veerman ook. "We wisten in de rust dat onze kansen nog wel zouden komen. Want ze kwamen ook in de eerste helft. Toen maakten we ze nog niet, na de rust deden we dat wel."

PSV had in de eerste helft liefst 78 procent balbezit. Het spel van Heerenveen is daar dit seizoen ook een beetje op gericht, het initiatief aan de tegenstander laten en in de omschakeling toeslaan. "Met ons spel kan het lastig zijn tegen clubs als ADO Den Haag en RKC Waalwijk. Zij zakken terug en willen het spel helemaal niet maken. De wedstrijd tegen ADO was van onze kant helemaal niet best. Tegen PSV was het anders. Het is een bevestiging dat we ook tegen een topclub punten kunnen halen."

Gevaarlijk duo

De 29-jarige Veerman maakte alweer zijn negende treffer in de eredivisie dit seizoen. In zijn eerste periode bij sc Heerenveen scoorde hij veel minder, respectievelijk twee keer (2014/2015), zes keer (2015/2016), vijf keer (2016/2017) en vier keer (2017/2018). Veerman vormt een gevaarlijk duo met middenvelder Joey Veerman, die ook tegen PSV weer de assist gaf op de spits.

PSV speelde dit seizoen wel vaker een goede eerste helft, gevolgd door een mindere tweede. "Natuurlijk hebben we dat meegenomen", aldus Veerman, die deze zomer terugkeerde bij sc Heerenveen na een avontuur van 2 jaar bij FC St. Pauli. "We gingen een meter of 10 hoger op het veld staan en drukten meer naar voren. Dan proberen we bepaalde ideeën tot uitvoering te laten komen en dan zie je dat we er wel doorheen komen."

Na de gelijkmaker van Veerman zorgde Mitchell van Bergen voor de 2-1. Invaller Joël Piroe nam in blessuretijd de 2-2 voor zijn rekening. Dat maakte dat Veerman toch ook een deels slecht gevoel aan de wedstrijd overhield. "Deze hadden we niet meer weg mogen geven."

Meer uit Voetbal

Bosz laat zich niet afleiden en focust zich met PSV op topper

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.

47 minuten geleden
Farioli voelt geen extra druk voor mogelijk kampioensduel Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."

54 minuten geleden
Stengs terug bij Feyenoord voor duel met PSV, Ivanusec valt weg

ROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.

56 minuten geleden
Edvardsen komt dit seizoen niet meer in actie voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen komt dit seizoen niet meer in actie voor Ajax. De linksbuiten heeft een blessure opgelopen op een training en mist de resterende duels met NEC, FC Groningen en FC Twente.

1 uur geleden
Trainer Alonso bevestigt vertrek bij Bayer Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Xabi Alonso heeft zijn vertrek bij Bayer Leverkusen bevestigd. De Spaanse oefenmeester deed dat tijdens de persconferentie voor het competitieduel met Borussia Dortmund.

1 uur geleden
AZ en trainer Martens gaan langer met elkaar door

ALKMAAR (ANP) - Eredivisieclub AZ heeft het contract van trainer Maarten Martens opengebroken en verlengd tot de zomer van 2028. De Alkmaarders laten ook weten dat de overige stafleden langer blijven, onder wie assistenten Kenneth Goudmijn, Jan Sierksma en Robert Franssen.

2 uur geleden
Vitesse vindt accountant en wil licentiecommissie overtuigen

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een accountant gevonden. De club meldt dat het dicht bij een akkoord is met CROP. Die moet als accountant de jaarrekeningen van Vitesse controleren en goedkeuren. Een geldige accountantsverklaring is nodig om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie zit echter nog niet op een lijn met de licentiecommissie.

4 uur geleden