Topscorer Veerman ziet sc Heerenveen in eredivisie snel leren
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen was een maand geleden in de eredivisie volstrekt kansloos tegen AZ. De Alkmaarders hadden van het begin tot het eind de overhand en wonnen verdiend met 3-0. Tegen PSV lieten de Friezen zondag zien zich ook te kunnen meten met een topclub: 2-2.
"Het gevoel is nu heel anders, dat kun je wel zeggen", aldus Henk Veerman, die in de 69e minuut de 1-1 voor zijn rekening nam. "Tegen AZ werd wel duidelijk dat het echt gigantisch anders moest. Nu zie je dat we het beter doen."
Het leek er even op dat PSV in het Abe Lenstra-stadion een net zo makkelijke middag als AZ tegemoet zou gaan. Heerenveen kwam er via de counter af en toe gevaarlijk uit, maar PSV domineerde en dicteerde. Alleen Mario Götze wist een keer te scoren (0-1).
Omschakeling
"We moeten eerlijk zijn. PSV was de eerste helft heer en meester", zag Veerman ook. "We wisten in de rust dat onze kansen nog wel zouden komen. Want ze kwamen ook in de eerste helft. Toen maakten we ze nog niet, na de rust deden we dat wel."
PSV had in de eerste helft liefst 78 procent balbezit. Het spel van Heerenveen is daar dit seizoen ook een beetje op gericht, het initiatief aan de tegenstander laten en in de omschakeling toeslaan. "Met ons spel kan het lastig zijn tegen clubs als ADO Den Haag en RKC Waalwijk. Zij zakken terug en willen het spel helemaal niet maken. De wedstrijd tegen ADO was van onze kant helemaal niet best. Tegen PSV was het anders. Het is een bevestiging dat we ook tegen een topclub punten kunnen halen."
Gevaarlijk duo
De 29-jarige Veerman maakte alweer zijn negende treffer in de eredivisie dit seizoen. In zijn eerste periode bij sc Heerenveen scoorde hij veel minder, respectievelijk twee keer (2014/2015), zes keer (2015/2016), vijf keer (2016/2017) en vier keer (2017/2018). Veerman vormt een gevaarlijk duo met middenvelder Joey Veerman, die ook tegen PSV weer de assist gaf op de spits.
PSV speelde dit seizoen wel vaker een goede eerste helft, gevolgd door een mindere tweede. "Natuurlijk hebben we dat meegenomen", aldus Veerman, die deze zomer terugkeerde bij sc Heerenveen na een avontuur van 2 jaar bij FC St. Pauli. "We gingen een meter of 10 hoger op het veld staan en drukten meer naar voren. Dan proberen we bepaalde ideeën tot uitvoering te laten komen en dan zie je dat we er wel doorheen komen."
Na de gelijkmaker van Veerman zorgde Mitchell van Bergen voor de 2-1. Invaller Joël Piroe nam in blessuretijd de 2-2 voor zijn rekening. Dat maakte dat Veerman toch ook een deels slecht gevoel aan de wedstrijd overhield. "Deze hadden we niet meer weg mogen geven."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
5 uur geleden