Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer van EK 2004 stopt met voetballen

Topscorer van EK 2004 stopt met voetballen

OSTRAVA (ANP) - De Tsjechische spits Milan Baros stopt op 38-jarige leeftijd met voetballen. Baros, met vijf doelpunten de topscorer van het EK 2004, zwaait binnenkort af bij Banik Ostrava. "Het hoofd wil nog wel, maar het lichaam zegt stop", aldus Baros, die vanwege chronische pijntjes en blessures nu besluit om een punt achter zijn carrière te zetten. Zondag neemt hij tegen Viktoria Pilsen in eigen stadion afscheid.

De spits debuteerde al op 17-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Banik Ostrava. Hij speelde daarna voor onder meer Liverpool, Aston Villa, Olympique Lyon en Galatasaray. Nadat hij al twee keer een kortstondige rentree had gemaakt bij Banik Ostrava, keerde hij in 2017 echter terug bij 'zijn' club voor de laatste jaren van zijn carrière.

"Ik heb zoveel pijn, dat ik niet meer kan spelen en trainen", zegt de aanvoerder van Banik Ostrava, die in 2005 met Liverpool de Champions League won. Met 41 doelpunten is Baros na Jan Koller (55 goals) de meest trefzekere international ooit in het Tsjechische elftal. Op het EK 2004 scoorde de spits onder meer in de gewonnen groepswedstrijd tegen Oranje (3-2). Griekenland bleek in de halve finale na verlenging te sterk voor de Tsjechen.

Meer uit Voetbal

FC Twente wint eenvoudig bij SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - FC Twente heeft SC Cambuur in Leeuwarden verslagen (1-4). De club uit Enschede kende drie dagen na de uitzege op Qarabag in Azerbeidzjan nauwelijks problemen met de naar de Eredivisie gepromoveerde club.

2 minuten geleden
Slachtoffer vuurwerk Feyenoordfans heeft blijvende gehoorschade

LEEUWARDEN (ANP) - Een van de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van fans van Feyenoord in het uitduel van vorige week met SC Cambuur heeft blijvende gehoorschade opgelopen. "Een man van 41 heeft nu het gehoor van een 70-jarige en hij is er erg emotioneel onder", vertelde algemeen directeur Jesse Bergsma van SC Cambuur vlak voor het thuisduel met FC Twente.

16 minuten geleden
Napoli verliest met basisspeler Lang van Como

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met Napoli een thuiswedstrijd tegen Como verloren (1-2). De linksbuiten had een basisplaats bij de thuisploeg en werd na 56 minuten gewisseld.

1 uur geleden
Real Madrid verslaat Málaga en blijft foutloos in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft ook de derde competitiewedstrijd onder de teruggekeerde trainer José Mourinho gewonnen. De club vierde voor eigen publiek een ruime zege op Málaga (4-0), dat afgelopen seizoen naar La Liga promoveerde.

2 uur geleden
Ajax viert eenvoudige uitzege op Telstar

VELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar vrij eenvoudig tot een goed einde gebracht. Op het spel van de ploeg uit de hoofdstad was nog voldoende aan te merken. Maar zes dagen voor de topper tegen kampioen PSV liep de formatie van trainer Míchel Sánchez na rust uit naar een ruime zege: 0-4.

3 uur geleden
Ajax scoort vier keer in gewonnen uitduel met Telstar

VELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar met 4-0 gewonnen. Davy Klaassen, Steven Berghuis, Tolu Arokodare en Marcos Leonardo maakten de doelpunten voor de bezoekers uit Amsterdam.

3 uur geleden
Verdediger Read baalt van gebrek aan scherpte bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read was zondag kritisch op de manier waarop Feyenoord aan de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag (2-2) begon. "We waren gewoon niet scherp. Ik kan niet precies zeggen waar dat aan lag", sprak de rechtervleugelverdediger in De Kuip.

4 uur geleden