Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer van EK 2004 stopt met voetballen

Topscorer van EK 2004 stopt met voetballen

OSTRAVA (ANP) - De Tsjechische spits Milan Baros stopt op 38-jarige leeftijd met voetballen. Baros, met vijf doelpunten de topscorer van het EK 2004, zwaait binnenkort af bij Banik Ostrava. "Het hoofd wil nog wel, maar het lichaam zegt stop", aldus Baros, die vanwege chronische pijntjes en blessures nu besluit om een punt achter zijn carrière te zetten. Zondag neemt hij tegen Viktoria Pilsen in eigen stadion afscheid.

De spits debuteerde al op 17-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Banik Ostrava. Hij speelde daarna voor onder meer Liverpool, Aston Villa, Olympique Lyon en Galatasaray. Nadat hij al twee keer een kortstondige rentree had gemaakt bij Banik Ostrava, keerde hij in 2017 echter terug bij 'zijn' club voor de laatste jaren van zijn carrière.

"Ik heb zoveel pijn, dat ik niet meer kan spelen en trainen", zegt de aanvoerder van Banik Ostrava, die in 2005 met Liverpool de Champions League won. Met 41 doelpunten is Baros na Jan Koller (55 goals) de meest trefzekere international ooit in het Tsjechische elftal. Op het EK 2004 scoorde de spits onder meer in de gewonnen groepswedstrijd tegen Oranje (3-2). Griekenland bleek in de halve finale na verlenging te sterk voor de Tsjechen.

Meer uit Voetbal

SC Freiburg laat kans op koppositie in Bundesliga liggen

LEVERKUSEN (ANP) - SC Freiburg is er niet in geslaagd de eerste plaats in de Bundesliga over te nemen. Het elftal van trainer Julian Schuster leed bij Bayer Leverkusen de eerste nederlaag van het seizoen: 2-1.

4 minuten geleden
Manchester United weet ook bij Leeds niet te winnen

LEEDS (ANP) - Manchester United heeft opnieuw niet weten te winnen in de Premier League. De formatie van trainer Michael Carrick bleef bij Leeds United steken op 1-1. United won eind augustus zijn enige competitieduel dit seizoen.

55 minuten geleden
SC Cambuur en AZ spelen gelijk in Leeuwarden: 2-2

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur en AZ hebben zondag in Leeuwarden met 2-2 gelijkgespeeld. AZ staat na negen wedstrijden met 20 punten op de tweede plaats. Cambuur heeft 9 punten uit negen duels.

1 uur geleden
Oosting schiet PEC naar zege tegen het Go Ahead van zijn vader

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De Zwollenaren wonnen in eigen huis met 4-1 van de club uit Deventer. Thijs Oosting scoorde twee keer tegen het elftal waar zijn vader Joseph Oosting de coach is.

3 uur geleden
Chelsea-doelman Martínez breekt kaak bij botsing

LONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.

5 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar in spectaculair duel: 3-4

VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.

20 uur geleden
Koploper FC Barcelona boekt ruime zege bij Real Betis

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.

20 uur geleden