Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Ueda redt Feyenoord met late treffer tegen FC Utrecht

Topscorer Ueda redt Feyenoord met late treffer tegen FC Utrecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat met een goed gevoel de komende interlandperiode in. Het elftal van trainer Robin van Persie won dankzij een late treffer van topscorer Ayase Ueda in De Kuip met 3-2 van FC Utrecht en blijft zo koploper, met een voorsprong van 3 punten op regerend landskampioen PSV. Over drie weken staan beide ploegen in Rotterdam tegenover elkaar.

De zege van Feyenoord op Utrecht was verdiend, maar kwam moeizaam tot stand. Na een voorzichtig begin trok de thuisploeg de wedstrijd overtuigend naar zich toe. Jordan Bos noteerde na ruim een kwartier spelen de eerste serieuze kans. De linksback schoot de bal, na een goede actie van linksbuiten Leo Sauer, over het doel.

In de twintigste minuut was het wel raak voor de thuisploeg. Oussama Targhalline stuurde Ueda met een fraaie pass de diepte in. De spits omspeelde doelman Vasilis Barkas en schoof de bal in het doel: 1-0.

Rust

Feyenoord liet na om voor rust verder uit te lopen. Ueda schoot een keer net naast en een keer op de vuisten van Barkas. Ook Anis Hadj Moussa was dicht bij een doelpunt.

FC Utrecht had weinig in te brengen, maar kwam kort voor rust bij de eerste kans bijna langszij. Gjivai Zechiël, die wordt gehuurd van Feyenoord, stuitte op doelman Timon Wellenreuther.

Direct na de pauze, waarin Utrecht-trainer Ron Jans drie keer wisselde, scoorde Zechiël wel. Op aangeven van Sébastien Haller plaatste de middenvelder de bal in de hoek: 1-1. Zechiël juichte niet om zijn doelpunt tegen zijn werkgever.

Onverwachte gelijkmaker

Feyenoord was niet van slag door de onverwachte gelijkmaker en kwam in de vijftigste minuut alweer op voorsprong. Aanvoerder Sem Steijn scoorde in twee instanties: 2-1. Wellenreuther schonk Utrecht na een uur bijna de 2-2 toen hij bij een terugspeelbal weggleed, maar het liep goed af voor Feyenoord. De doelman herstelde zijn fout daarna met een goede redding op een schot van Adrian Blake, die twee minuten na die kans ook nog eens net naast schoot.

Van Persie zag dat zijn ploeg de regie kwijtraakte, wond zich op langs de zijlijn en kreeg een gele kaart voor het maken van een wegwerpgebaar.

Invaller Derry John Murkin schoot FC Utrecht, geheel vrijstaand, in de 83e minuut langszij. Ueda redde Feyenoord in de 88e minuut met de 3-2. De Japanner heeft in acht competitiewedstrijden acht keer gescoord.

Meer uit Voetbal

Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

1 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

12 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

13 uur geleden
Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

15 uur geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

18 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

20 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

1 dag geleden