
Topscorer Simons over toekomst: veel factoren gaan rol spelen
ALKMAAR (ANP) - Xavi Simons heeft de intentie om komend seizoen bij PSV te blijven, maar het is nog niet zeker of dat ook daadwerkelijk gebeurt. Dat liet de gedeelde topscorer van de Eredivisie zondag blijken na de zege van de Eindhovenaren op AZ (1-2) tijdens de laatste speelronde, waarmee PSV zich kwalificeerde voor de voorronden van de Champions League,
"Mijn prioriteit ligt bij PSV. In de zomer heb ik gesprekken. Er zijn veel factoren die een rol gaan spelen, we zullen zien wat er gebeurt. Ik heb veel vertrouwen in deze club en in de mensen om mij heen", aldus Simons, die allebei de doelpunten maakte tegen AZ.
De 20-jarige aanvaller ondertekende vorig jaar zomer een contract tot 2027 bij PSV. In die verbintenis is echter een clausule opgenomen dat zijn vorige werkgever Paris Saint-Germain hem voor 12 miljoen euro terug kan halen.
Wat voor Simons ook mee kan spelen, is dat trainer Ruud van Nistelrooij is vertrokken. "Dat was persoonlijk moeilijk voor mij. Ik had echt een goede band met de trainer. Ik ben hem dankbaar dat hij mij hier heeft gebracht en op dit podium heeft laten spelen", aldus de Oranje-international. "Ik heb er verder niet veel over te zeggen. De trainer bepaalt wat hij doet en maakt zijn keuze. Ik respecteer het, iedereen respecteert het."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
49 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
49 minuten geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
2 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
19 uur geleden