Topscorer Schick verlengt contract bij Bayer Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - De Tsjechische voetballer Patrik Schick heeft zijn contract bij Bayern Leverkusen met twee jaar verlengd. De 26-jarige aanvaller, die dit seizoen in 27 competitiewedstrijden 24 doelpunten maakte in de Bundesliga, ligt nu tot de zomer van 2027 vast bij de Duitse club.
Vooral dankzij de doelpunten van Schick eindigde Leverkusen op de derde plaats, goed voor een ticket voor de Champions League. Alleen Robert Lewandowski scoorde dit seizoen vaker in de Bundesliga. De Poolse spits van kampioen Bayern München maakte maar liefst 35 doelpunten.
"Bij Leverkusen is veel mogelijk, daarom heb ik mijn contract verlengd", zei de ploeggenoot van de Nederlanders Mitchel Bakker, Daley Sinkgraven, Timothy Fosu-Mensah en Jeremie Frimpong. Leverkusen nam Schick twee jaar geleden over van AS Roma. Hij speelde eerder voor onder meer Sampdoria en RB Leipzig.
Op het EK van vorig jaar maakte de Tsjech vijf doelpunten, waarmee hij samen met Cristiano Ronaldo topscorer van het toernooi werd. Schick scoorde in de groepsfase tegen Schotland met een schot van net over de middenlijn. Die treffer werd gekozen tot mooiste doelpunt van het EK. Schick was ook trefzeker in het met 2-0 gewonnen duel met het Nederlands elftal in de achtste finales en in de kwartfinales tegen Denemarken, waar Tsjechië met 2-1 van verloor.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
1 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
3 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
7 uur geleden