Topscorer Schick verlengt contract bij Bayer Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - De Tsjechische voetballer Patrik Schick heeft zijn contract bij Bayern Leverkusen met twee jaar verlengd. De 26-jarige aanvaller, die dit seizoen in 27 competitiewedstrijden 24 doelpunten maakte in de Bundesliga, ligt nu tot de zomer van 2027 vast bij de Duitse club.
Vooral dankzij de doelpunten van Schick eindigde Leverkusen op de derde plaats, goed voor een ticket voor de Champions League. Alleen Robert Lewandowski scoorde dit seizoen vaker in de Bundesliga. De Poolse spits van kampioen Bayern München maakte maar liefst 35 doelpunten.
"Bij Leverkusen is veel mogelijk, daarom heb ik mijn contract verlengd", zei de ploeggenoot van de Nederlanders Mitchel Bakker, Daley Sinkgraven, Timothy Fosu-Mensah en Jeremie Frimpong. Leverkusen nam Schick twee jaar geleden over van AS Roma. Hij speelde eerder voor onder meer Sampdoria en RB Leipzig.
Op het EK van vorig jaar maakte de Tsjech vijf doelpunten, waarmee hij samen met Cristiano Ronaldo topscorer van het toernooi werd. Schick scoorde in de groepsfase tegen Schotland met een schot van net over de middenlijn. Die treffer werd gekozen tot mooiste doelpunt van het EK. Schick was ook trefzeker in het met 2-0 gewonnen duel met het Nederlands elftal in de achtste finales en in de kwartfinales tegen Denemarken, waar Tsjechië met 2-1 van verloor.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
15 minuten geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
17 uur geleden