Topscorer Haaland keert na bijna twee maanden terug bij City
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland is hersteld van een voetblessure en keert terug in de selectie van Manchester City. Dat vertelde trainer Pep Guardiola op een persconferentie voor het competitieduel van woensdag met Burnley. "Hij is weer fit. Gelukkig, want hij is een belangrijke speler voor ons", zei de Spaanse coach.
Haaland stond vanaf 6 december aan de kant met een voetblessure. De Noorse spits maakte dit seizoen negentien doelpunten in 22 duels in verschillende competities voor City. In de Premier League trof hij vooralsnog veertien keer doel. Manchester City staat tweede in de Premier League, met 5 punten minder dan Liverpool dat wel een duel meer heeft gespeeld.
Trainer Guardiola werd tijdens de persconferentie ook nog gevraagd naar zijn toekomstplannen. De coach vertelde dat hij nog geen behoefte heeft aan rust, zoals zijn collega Jürgen Klopp van Liverpool. "Ik heb hier alles wat een trainer zich kan wensen", zei hij. "De club heeft mij altijd gesteund. Er komt een dag dat ik hier vertrek, maar daar denk ik nu niet aan."
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft het maandag opgenomen voor de Braziliaanse scheidsrechter Raphaël Claus, die de Amerikaan Folarin Balogun rood gaf in de WK-wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Hij deed dat na ingrijpen van de VAR, die zag dat de aanvaller op het onderbeen van Tarik Muharemović was gaan staan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft maandag bevestigd dat hij een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gevoerd over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. De Zwitser zegt dat hij Trump heeft verteld dat de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond "onafhankelijk" opereert.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."
9 uur geleden