Topscorer Haaland keert na bijna twee maanden terug bij City
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland is hersteld van een voetblessure en keert terug in de selectie van Manchester City. Dat vertelde trainer Pep Guardiola op een persconferentie voor het competitieduel van woensdag met Burnley. "Hij is weer fit. Gelukkig, want hij is een belangrijke speler voor ons", zei de Spaanse coach.
Haaland stond vanaf 6 december aan de kant met een voetblessure. De Noorse spits maakte dit seizoen negentien doelpunten in 22 duels in verschillende competities voor City. In de Premier League trof hij vooralsnog veertien keer doel. Manchester City staat tweede in de Premier League, met 5 punten minder dan Liverpool dat wel een duel meer heeft gespeeld.
Trainer Guardiola werd tijdens de persconferentie ook nog gevraagd naar zijn toekomstplannen. De coach vertelde dat hij nog geen behoefte heeft aan rust, zoals zijn collega Jürgen Klopp van Liverpool. "Ik heb hier alles wat een trainer zich kan wensen", zei hij. "De club heeft mij altijd gesteund. Er komt een dag dat ik hier vertrek, maar daar denk ik nu niet aan."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
13 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden