Topscorer Giakoumakis leidt VVV met vier goals naar zege op ADO
DEN HAAG (ANP) - De Griekse spits Georgios Giakoumakis heeft VVV-Venlo hoogstpersoonlijk naar een ruime zege op ADO Den Haag geleid. Het werd in Den Haag 4-1 voor de Limburgers en de topscorer van de Eredivisie nam vier doelpunten voor zijn rekening.
Giakoumakis benutte al na zes minuten een penalty en maakte er na een klein uur 0-2 van, ditmaal met zijn hoofd. Samy Bourard bracht ADO terug tot 1-2, maar een minuut later was Giakoumakis wederom trefzeker. In de slotfase benutte hij opnieuw een strafschop. Kort daarna werd hij gewisseld voor Jafar Arias.
De 26-jarige Giakoumakis, die afgelopen zomer werd overgenomen van AEK Athene, bracht zijn doelpuntentotaal op zestien. Dat zijn er vijf meer dan Teun Koopmeiners (AZ) en Danilo (FC Twente). Eerder dit seizoen maakte de Griek al een hattrick tegen FC Emmen, het duel waarin hij debuteerde met een 5-3-zege. Zondag bezorgde hij VVV, nu de nummer 14 van de Eredivisie, met twee doelpunten al een moeizame overwinning op Willem II (2-1).
ADO Den Haag, dat zestiende staat, wacht al bijna een jaar op een overwinning in een thuiswedstrijd. De laatste wedstrijd die op eigen veld werd gewonnen was op 19 januari van vorig jaar: 2-0 tegen RKC. Op 23 januari ontvangt ADO FC Emmen, de nummer laatst.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
16 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden