Topscorer Giakoumakis leidt VVV met vier goals naar zege op ADO
DEN HAAG (ANP) - De Griekse spits Georgios Giakoumakis heeft VVV-Venlo hoogstpersoonlijk naar een ruime zege op ADO Den Haag geleid. Het werd in Den Haag 4-1 voor de Limburgers en de topscorer van de Eredivisie nam vier doelpunten voor zijn rekening.
Giakoumakis benutte al na zes minuten een penalty en maakte er na een klein uur 0-2 van, ditmaal met zijn hoofd. Samy Bourard bracht ADO terug tot 1-2, maar een minuut later was Giakoumakis wederom trefzeker. In de slotfase benutte hij opnieuw een strafschop. Kort daarna werd hij gewisseld voor Jafar Arias.
De 26-jarige Giakoumakis, die afgelopen zomer werd overgenomen van AEK Athene, bracht zijn doelpuntentotaal op zestien. Dat zijn er vijf meer dan Teun Koopmeiners (AZ) en Danilo (FC Twente). Eerder dit seizoen maakte de Griek al een hattrick tegen FC Emmen, het duel waarin hij debuteerde met een 5-3-zege. Zondag bezorgde hij VVV, nu de nummer 14 van de Eredivisie, met twee doelpunten al een moeizame overwinning op Willem II (2-1).
ADO Den Haag, dat zestiende staat, wacht al bijna een jaar op een overwinning in een thuiswedstrijd. De laatste wedstrijd die op eigen veld werd gewonnen was op 19 januari van vorig jaar: 2-0 tegen RKC. Op 23 januari ontvangt ADO FC Emmen, de nummer laatst.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
2 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
6 uur geleden