Topscorer Giakoumakis leidt VVV met vier goals naar zege op ADO
DEN HAAG (ANP) - De Griekse spits Georgios Giakoumakis heeft VVV-Venlo hoogstpersoonlijk naar een ruime zege op ADO Den Haag geleid. Het werd in Den Haag 4-1 voor de Limburgers en de topscorer van de Eredivisie nam vier doelpunten voor zijn rekening.
Giakoumakis benutte al na zes minuten een penalty en maakte er na een klein uur 0-2 van, ditmaal met zijn hoofd. Samy Bourard bracht ADO terug tot 1-2, maar een minuut later was Giakoumakis wederom trefzeker. In de slotfase benutte hij opnieuw een strafschop. Kort daarna werd hij gewisseld voor Jafar Arias.
De 26-jarige Giakoumakis, die afgelopen zomer werd overgenomen van AEK Athene, bracht zijn doelpuntentotaal op zestien. Dat zijn er vijf meer dan Teun Koopmeiners (AZ) en Danilo (FC Twente). Eerder dit seizoen maakte de Griek al een hattrick tegen FC Emmen, het duel waarin hij debuteerde met een 5-3-zege. Zondag bezorgde hij VVV, nu de nummer 14 van de Eredivisie, met twee doelpunten al een moeizame overwinning op Willem II (2-1).
ADO Den Haag, dat zestiende staat, wacht al bijna een jaar op een overwinning in een thuiswedstrijd. De laatste wedstrijd die op eigen veld werd gewonnen was op 19 januari van vorig jaar: 2-0 tegen RKC. Op 23 januari ontvangt ADO FC Emmen, de nummer laatst.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
8 uur geleden