Topscorer Giakoumakis bezorgt VVV-Venlo in extra tijd derde zege
TILBURG (ANP) - VVV-Venlo heeft dankzij Georgios Giakoumakis in de thuiswedstrijd tegen Willem II de derde zege van het seizoen geboekt: 2-1. De Griekse spits maakte in de extra tijd het winnende doelpunt, een klein kwartier na de strafschop waaruit hij gelijk had gemaakt. Hij staat nu op twaalf doelpunten, één meer dan Danilo van FC Twente.
Willem II leek juist aardig op weg naar de derde zege van het seizoen na een doelpunt van Jan-Arie van der Heijden, die na een kwartier raak schoot. Tien minuten voor tijd kwam VVV echter op gelijke hoogte via een penalty die was toegekend na een handsbal van Derrick Köhn. Arbiter Jochem Kamphuis raadpleegde de VAR en besloot alsnog naar de stip te wijzen.
Het duel leek in een gelijkspel te eindigen, maar in de 93e minuut sloeg Giakoumakis opnieuw toe. In de slotfase ontsnapte hij aan de aandacht van de Willem II-defensie en hij schoof de bal beheerst langs keeper Jorn Brondeel. VVV-Venlo mocht daarna nog keeper Thorsten Kirschbaum bedanken voor een fraaie redding, in de laatste seconden van de wedstrijd.
VVV steeg door de belangrijke zege naar de vijftiende plek in de Eredivisie met 12 punten, 3 meer dan Willem II. De Tilburgers hebben sinds de contractverlenging van trainer Adrie Koster, eind november, slechts 1 punt gepakt in zeven duels.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
16 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden