Topscorer Giakoumakis bezorgt VVV-Venlo in extra tijd derde zege
TILBURG (ANP) - VVV-Venlo heeft dankzij Georgios Giakoumakis in de thuiswedstrijd tegen Willem II de derde zege van het seizoen geboekt: 2-1. De Griekse spits maakte in de extra tijd het winnende doelpunt, een klein kwartier na de strafschop waaruit hij gelijk had gemaakt. Hij staat nu op twaalf doelpunten, één meer dan Danilo van FC Twente.
Willem II leek juist aardig op weg naar de derde zege van het seizoen na een doelpunt van Jan-Arie van der Heijden, die na een kwartier raak schoot. Tien minuten voor tijd kwam VVV echter op gelijke hoogte via een penalty die was toegekend na een handsbal van Derrick Köhn. Arbiter Jochem Kamphuis raadpleegde de VAR en besloot alsnog naar de stip te wijzen.
Het duel leek in een gelijkspel te eindigen, maar in de 93e minuut sloeg Giakoumakis opnieuw toe. In de slotfase ontsnapte hij aan de aandacht van de Willem II-defensie en hij schoof de bal beheerst langs keeper Jorn Brondeel. VVV-Venlo mocht daarna nog keeper Thorsten Kirschbaum bedanken voor een fraaie redding, in de laatste seconden van de wedstrijd.
VVV steeg door de belangrijke zege naar de vijftiende plek in de Eredivisie met 12 punten, 3 meer dan Willem II. De Tilburgers hebben sinds de contractverlenging van trainer Adrie Koster, eind november, slechts 1 punt gepakt in zeven duels.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
11 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
13 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
14 uur geleden