Topscorer Giakoumakis bezorgt VVV-Venlo in extra tijd derde zege
TILBURG (ANP) - VVV-Venlo heeft dankzij Georgios Giakoumakis in de thuiswedstrijd tegen Willem II de derde zege van het seizoen geboekt: 2-1. De Griekse spits maakte in de extra tijd het winnende doelpunt, een klein kwartier na de strafschop waaruit hij gelijk had gemaakt. Hij staat nu op twaalf doelpunten, één meer dan Danilo van FC Twente.
Willem II leek juist aardig op weg naar de derde zege van het seizoen na een doelpunt van Jan-Arie van der Heijden, die na een kwartier raak schoot. Tien minuten voor tijd kwam VVV echter op gelijke hoogte via een penalty die was toegekend na een handsbal van Derrick Köhn. Arbiter Jochem Kamphuis raadpleegde de VAR en besloot alsnog naar de stip te wijzen.
Het duel leek in een gelijkspel te eindigen, maar in de 93e minuut sloeg Giakoumakis opnieuw toe. In de slotfase ontsnapte hij aan de aandacht van de Willem II-defensie en hij schoof de bal beheerst langs keeper Jorn Brondeel. VVV-Venlo mocht daarna nog keeper Thorsten Kirschbaum bedanken voor een fraaie redding, in de laatste seconden van de wedstrijd.
VVV steeg door de belangrijke zege naar de vijftiende plek in de Eredivisie met 12 punten, 3 meer dan Willem II. De Tilburgers hebben sinds de contractverlenging van trainer Adrie Koster, eind november, slechts 1 punt gepakt in zeven duels.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
16 uur geleden