Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer  geniet niet ondanks twee doelpunten

Topscorer geniet niet ondanks twee doelpunten

HEERENVEEN (ANP) - De laatste acht doelpunten van sc Heerenveen in de Eredivisie werden allemaal gemaakt door Sydney van Hooijdonk. Zijn twee treffers zaterdagavond tegen FC Emmen leverden de club niets op. Heerenveen verloor met 3-2. "Het is leuk, al die doelpunten, maar als je met 3-2 verliest is het gewoon klote", zei de huidige topscorer van de Eredivisie bij ESPN.

Van Hooijdonk had weer eens het euvel gezien waardoor de Friezen al heel wat punten lieten liggen dit seizoen. Ook toen hij zijn ploeg na een klein uur voor de tweede keer op voorsprong had gezet (2-1), was er niet het vertrouwen dat een overwinning aanstaande was. "Het is ons al vaker gebeurd. Ik ben op alles voorbereid door hoe wij dit seizoen bezig zijn. We raken te snel van slag. Ook nu, op het moment dat Emmen een paar keer aanzet."

De oorzaak weet Van Hooijdonk ook. "We zijn veel te lief allemaal. We hebben een selectie zonder veel klootzakken. Die heb je wel nodig als je echt iets wilt bereiken: jongens die opstaan als het team het moeilijk heeft."

Vijftien doelpunten maakte hij inmiddels dit seizoen in de Eredivisie. Normaal gesproken is dat genieten voor een spits. "Je bent gemaakt om doelpunten te maken. Daar leef je voor. Ik ben er blij om, maar niet 10 minuten na zo'n wedstrijd. Nu overheerst de teleurstelling."

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

1 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

1 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

1 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

5 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

5 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

8 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

9 uur geleden