Topscorer Geels op 75-jarige leeftijd overleden
HAARLEM (ANP) - Ruud Geels is overleden. De oud-voetballer van onder meer Feyenoord, Ajax en PSV is 75 jaar geworden. De kopspecialist werd vijf keer topscorer van de Eredivisie en won met Feyenoord de Europa Cup 1.
De in Haarlem geboren Geels begon zijn loopbaan bij Telstar. Feyenoord herkende zijn talent en haalde hem al na acht duels en vijf doelpunten naar Rotterdam. Geels won de Europa Cup 1 met Feyenoord maar verloor uiteindelijk de concurrentiestrijd met Ove Kindvall. Geels vervolgde zijn loopbaan bij Go Ahead Eagles en Club Brugge en tekende na het WK van 1974 voor Ajax, waar hij de een jaar eerder naar FC Barcelona vertrokken Johan Cruijff moest doen vergeten.
Geels scoorde in zijn eerste drie seizoenen minimaal dertig keer voor Ajax in de Eredivisie en veroverde vier keer op rij de titel van topscorer in de hoogste voetbalklasse. Uiteindelijk scoorde de spits 153 keer in 166 duels met de Amsterdamse club. Marco van Basten maakte ook 153 doelpunten voor Ajax, maar hij had daar 172 wedstrijden voor nodig.
Geels beëindigde zijn succesvolle loopbaan op 32-jarige leeftijd. De makkelijk scorende spits speelde na zijn periode bij Ajax nog voor Anderlecht en Sparta, waar hij weer topscorer van Nederland werd. De spits voetbalde ook nog voor PSV, waar hij plaats moest maken voor Jurrie Koolhof. Geels sloot zijn loopbaan uiteindelijk bij NAC af. De 20-voudig international van het Nederlands elftal (elf doelpunten) voelde zich niet altijd thuis in het soms harde voetbalwereldje. De aandacht van de media werkte hem op de zenuwen.
Geels ging na zijn loopbaan als voetballer aan de slag als schilder. "Ik heb de glitter en bekendheid als een last ervaren", vertelde hij een keer bij het programma Barend & Van Dorp. "Zal ik eens iets heel eerlijks vertellen? Als ik op de ladder was blijven staan, dan was ik misschien veel gelukkiger geweest."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Turkije is na 24 jaar met een nederlaag teruggekeerd op een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Vincenzo Montella verloor van Australië (2-0) in Vancouver.
45 minuten geledenBOSTON (ANP) - Schotland heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de leiding genomen in groep C. Het elftal van bondscoach Steve Clarke won in Boston met 1-0 van Haïti, dat na 1974 voor de tweede keer aan het toernooi meedoet.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Leandro Bacuna (34) denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen. "We hebben heel veel vertrouwen", zei de aanvoerder van het nationale elftal, die het afgelopen seizoen afmaakte bij het Turkse Igdir FK. Bacuna speelt zondag met Curaçao de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland in Houston.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Curaçao wil in de eerste groepswedstrijd op het WK proberen de ruimtes op het veld te benutten die de Duitsers zullen laten ontstaan. "De Duitsers zullen de dominante partij zijn, maar we moeten toch wat proberen. We willen het iedereen zo moeilijk mogelijk maken. We zijn een klein land, maar alles is mogelijk", zei bondscoach Dick Advocaat (78) tijdens een persconferentie in Houston in aanloop naar de ontmoeting van zondag.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan een stuk beter voor de dag komt dan in de laatste vriendschappelijke duels met Algerije (0-1) en Oezbekistan (2-1). "Ik ben niet in de stress geschoten door die twee oefenwedstrijden, maar we hebben wel heel goed besproken wat beter moet", zei de bondscoach op de persconferentie in het Dallas Stadium. "Als je de kansen niet benut, wordt het lastig. Dan verloopt een duel anders dan als je wel scoort."
5 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Marokko en Brazilië zijn het WK voetbal in het Amerikaanse East Rutherford in groep C met een 1-1-gelijkspel begonnen. De kampioen van Afrika kwam via PSV'er Ismael Saibari op voorsprong tegen de vijfvoudig wereldkampioen, maar zag Brazilië door een treffer van Vinícius Júnior nog voor rust op gelijke hoogte komen.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen verdedigt zondag het doel van het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan. "Hij is fit en gaat starten", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.
6 uur geleden