Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Geels op 75-jarige leeftijd overleden

Topscorer Geels op 75-jarige leeftijd overleden

HAARLEM (ANP) - Ruud Geels is overleden. De oud-voetballer van onder meer Feyenoord, Ajax en PSV is 75 jaar geworden. De kopspecialist werd vijf keer topscorer van de Eredivisie en won met Feyenoord de Europa Cup 1.

De in Haarlem geboren Geels begon zijn loopbaan bij Telstar. Feyenoord herkende zijn talent en haalde hem al na acht duels en vijf doelpunten naar Rotterdam. Geels won de Europa Cup 1 met Feyenoord maar verloor uiteindelijk de concurrentiestrijd met Ove Kindvall. Geels vervolgde zijn loopbaan bij Go Ahead Eagles en Club Brugge en tekende na het WK van 1974 voor Ajax, waar hij de een jaar eerder naar FC Barcelona vertrokken Johan Cruijff moest doen vergeten.

Geels scoorde in zijn eerste drie seizoenen minimaal dertig keer voor Ajax in de Eredivisie en veroverde vier keer op rij de titel van topscorer in de hoogste voetbalklasse. Uiteindelijk scoorde de spits 153 keer in 166 duels met de Amsterdamse club. Marco van Basten maakte ook 153 doelpunten voor Ajax, maar hij had daar 172 wedstrijden voor nodig.

Geels beëindigde zijn succesvolle loopbaan op 32-jarige leeftijd. De makkelijk scorende spits speelde na zijn periode bij Ajax nog voor Anderlecht en Sparta, waar hij weer topscorer van Nederland werd. De spits voetbalde ook nog voor PSV, waar hij plaats moest maken voor Jurrie Koolhof. Geels sloot zijn loopbaan uiteindelijk bij NAC af. De 20-voudig international van het Nederlands elftal (elf doelpunten) voelde zich niet altijd thuis in het soms harde voetbalwereldje. De aandacht van de media werkte hem op de zenuwen.

Geels ging na zijn loopbaan als voetballer aan de slag als schilder. "Ik heb de glitter en bekendheid als een last ervaren", vertelde hij een keer bij het programma Barend & Van Dorp. "Zal ik eens iets heel eerlijks vertellen? Als ik op de ladder was blijven staan, dan was ik misschien veel gelukkiger geweest."

Meer uit Voetbal

Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

1 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

1 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

1 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

2 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

3 uur geleden
Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

4 uur geleden