Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Gakpo neemt Oranje ook op EK bij de hand

Topscorer Gakpo neemt Oranje ook op EK bij de hand

MÜNCHEN (ANP) - Met de openingstreffer en de assist op de bevrijdende tweede treffer van Donyell Malen had Cody Gakpo een groot aandeel in de dikverdiende zege van het Nederlands elftal op Roemenië (3-0) in de achtste finale van het EK. "Maar we hebben hier als team gewonnen", zei de aanvaller nadat hij was verkozen tot beste speler van het duel in de Allianz Arena van München. "Het kan altijd beter, maar we zijn weer op de goede weg."

De 25-jarige Gakpo was samen met zijn ploeggenoten op zoek naar eerherstel na de pijnlijke nederlaag van vorige week in de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk (2-3). "We wilden graag laten zien dat we veel beter kunnen", zei hij. "Roemenië is een stugge ploeg die gevaarlijk kan counteren, maar we hebben het echt goed gedaan als team. Dat is de basis."

Gakpo opende in de twintigste minuut de score met een snoeihard en geplaatst schot. Hij scoorde na rust opnieuw, maar de videoscheidsrechter zag dat de aanvaller van Liverpool buitenspel stond. Oranje deed veel goed tegen de Roemenen, maar ging wel slordig met de kansen om. Uiteindelijk zorgde de ingevallen Malen in de 83e minuut voor opluchting, na een assist van Gakpo. Malen bepaalde in blessuretijd ook de eindstand op 3-0.

Martin Cruijff

Gakpo vierde zijn eerste treffer samen met Martin Cruijff, een van de fysiotherapeuten van Oranje op het EK. "Hij zei maandag dat ik de 1-0 zou maken. Ik heb hem toen beloofd dat ik naar hem toe zou rennen als ik de openingstreffer zou maken", zei de linksbuiten die ook tegen Polen en Oostenrijk op de Europese eindronde in Duitsland scoorde.

Gakpo staat nu samen met Georges Mikautadze (Georgië), Jamal Musiala (Duitsland) en Ivan Schranz (Slowakije) aan kop van de topscorerslijst. Gakpo tekende op het laatste WK in Qatar ook voor drie treffers. "Ik weet ook niet waarom ik op grote toernooien relatief veel scoor", zei hij. "Maar ik word ook goed geholpen door mijn ploeggenoten. Xavi Simons speelde me zeker goed aan voor de 1-0."

Meer uit Voetbal

Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

9 minuten geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

3 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

4 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

5 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

5 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

6 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

6 uur geleden