Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Gakpo neemt Oranje ook op EK bij de hand

Topscorer Gakpo neemt Oranje ook op EK bij de hand

MÜNCHEN (ANP) - Met de openingstreffer en de assist op de bevrijdende tweede treffer van Donyell Malen had Cody Gakpo een groot aandeel in de dikverdiende zege van het Nederlands elftal op Roemenië (3-0) in de achtste finale van het EK. "Maar we hebben hier als team gewonnen", zei de aanvaller nadat hij was verkozen tot beste speler van het duel in de Allianz Arena van München. "Het kan altijd beter, maar we zijn weer op de goede weg."

De 25-jarige Gakpo was samen met zijn ploeggenoten op zoek naar eerherstel na de pijnlijke nederlaag van vorige week in de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk (2-3). "We wilden graag laten zien dat we veel beter kunnen", zei hij. "Roemenië is een stugge ploeg die gevaarlijk kan counteren, maar we hebben het echt goed gedaan als team. Dat is de basis."

Gakpo opende in de twintigste minuut de score met een snoeihard en geplaatst schot. Hij scoorde na rust opnieuw, maar de videoscheidsrechter zag dat de aanvaller van Liverpool buitenspel stond. Oranje deed veel goed tegen de Roemenen, maar ging wel slordig met de kansen om. Uiteindelijk zorgde de ingevallen Malen in de 83e minuut voor opluchting, na een assist van Gakpo. Malen bepaalde in blessuretijd ook de eindstand op 3-0.

Martin Cruijff

Gakpo vierde zijn eerste treffer samen met Martin Cruijff, een van de fysiotherapeuten van Oranje op het EK. "Hij zei maandag dat ik de 1-0 zou maken. Ik heb hem toen beloofd dat ik naar hem toe zou rennen als ik de openingstreffer zou maken", zei de linksbuiten die ook tegen Polen en Oostenrijk op de Europese eindronde in Duitsland scoorde.

Gakpo staat nu samen met Georges Mikautadze (Georgië), Jamal Musiala (Duitsland) en Ivan Schranz (Slowakije) aan kop van de topscorerslijst. Gakpo tekende op het laatste WK in Qatar ook voor drie treffers. "Ik weet ook niet waarom ik op grote toernooien relatief veel scoor", zei hij. "Maar ik word ook goed geholpen door mijn ploeggenoten. Xavi Simons speelde me zeker goed aan voor de 1-0."

Meer uit Voetbal

Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

1 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

1 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

5 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

6 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

8 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

10 uur geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

22 uur geleden