Topscorer Gakpo: groepswinst is enige dat telt voor Oranje
AL KHOR (ANP) - Hoewel het Nederlands elftal ook in de laatste groepswedstrijd op het WK weinig indruk maakte, was Cody Gakpo toch tevreden. Met een overwinning op gastland Qatar (2-0) stelde Oranje namelijk de eerste plaats in poule A veilig. "En dat is het enige wat telt", zei de PSV'er bij de NOS.
Net als tegen Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) opende Gakpo ook tegen Qatar de score. Dat deed hij nu met zijn rechtervoet, nadat hij eerder met zijn hoofd en met zijn linkervoet had gescoord. "Dat is wel bijzonder. Een hattrick over drie wedstrijden", aldus de aanvaller, die niet te lang stil wilde staan bij zijn persoonlijke prestaties.
"Uiteindelijk ben ik een paar keer het eindstation geweest, maar we doen het als team. Iedereen helpt elkaar. We zijn door naar de achtste finales, daar gaat het om. Nu moeten we dit doortrekken. We waren wat vaster aan de bal dan in de vorige wedstrijden, we hadden iets meer controle. We hebben weer gewonnen en daar gaat het om."
Oranje treft zaterdag in de achtste finales de nummer 2 van groep B. Welk land dat wordt, wordt dinsdagavond duidelijk. "Wie we willen? We zien het vanavond wel", aldus Gakpo.
Meer uit Voetbal
DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
14 minuten geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
9 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
10 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
19 uur geleden