Topscorer Gakpo: groepswinst is enige dat telt voor Oranje
AL KHOR (ANP) - Hoewel het Nederlands elftal ook in de laatste groepswedstrijd op het WK weinig indruk maakte, was Cody Gakpo toch tevreden. Met een overwinning op gastland Qatar (2-0) stelde Oranje namelijk de eerste plaats in poule A veilig. "En dat is het enige wat telt", zei de PSV'er bij de NOS.
Net als tegen Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) opende Gakpo ook tegen Qatar de score. Dat deed hij nu met zijn rechtervoet, nadat hij eerder met zijn hoofd en met zijn linkervoet had gescoord. "Dat is wel bijzonder. Een hattrick over drie wedstrijden", aldus de aanvaller, die niet te lang stil wilde staan bij zijn persoonlijke prestaties.
"Uiteindelijk ben ik een paar keer het eindstation geweest, maar we doen het als team. Iedereen helpt elkaar. We zijn door naar de achtste finales, daar gaat het om. Nu moeten we dit doortrekken. We waren wat vaster aan de bal dan in de vorige wedstrijden, we hadden iets meer controle. We hebben weer gewonnen en daar gaat het om."
Oranje treft zaterdag in de achtste finales de nummer 2 van groep B. Welk land dat wordt, wordt dinsdagavond duidelijk. "Wie we willen? We zien het vanavond wel", aldus Gakpo.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
6 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
9 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
10 uur geleden