Topscorer Gakpo: groepswinst is enige dat telt voor Oranje
AL KHOR (ANP) - Hoewel het Nederlands elftal ook in de laatste groepswedstrijd op het WK weinig indruk maakte, was Cody Gakpo toch tevreden. Met een overwinning op gastland Qatar (2-0) stelde Oranje namelijk de eerste plaats in poule A veilig. "En dat is het enige wat telt", zei de PSV'er bij de NOS.
Net als tegen Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) opende Gakpo ook tegen Qatar de score. Dat deed hij nu met zijn rechtervoet, nadat hij eerder met zijn hoofd en met zijn linkervoet had gescoord. "Dat is wel bijzonder. Een hattrick over drie wedstrijden", aldus de aanvaller, die niet te lang stil wilde staan bij zijn persoonlijke prestaties.
"Uiteindelijk ben ik een paar keer het eindstation geweest, maar we doen het als team. Iedereen helpt elkaar. We zijn door naar de achtste finales, daar gaat het om. Nu moeten we dit doortrekken. We waren wat vaster aan de bal dan in de vorige wedstrijden, we hadden iets meer controle. We hebben weer gewonnen en daar gaat het om."
Oranje treft zaterdag in de achtste finales de nummer 2 van groep B. Welk land dat wordt, wordt dinsdagavond duidelijk. "Wie we willen? We zien het vanavond wel", aldus Gakpo.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
19 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
22 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
1 dag geleden