Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Gakpo: groepswinst is enige dat telt voor Oranje

Topscorer Gakpo: groepswinst is enige dat telt voor Oranje

AL KHOR (ANP) - Hoewel het Nederlands elftal ook in de laatste groepswedstrijd op het WK weinig indruk maakte, was Cody Gakpo toch tevreden. Met een overwinning op gastland Qatar (2-0) stelde Oranje namelijk de eerste plaats in poule A veilig. "En dat is het enige wat telt", zei de PSV'er bij de NOS.

Net als tegen Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) opende Gakpo ook tegen Qatar de score. Dat deed hij nu met zijn rechtervoet, nadat hij eerder met zijn hoofd en met zijn linkervoet had gescoord. "Dat is wel bijzonder. Een hattrick over drie wedstrijden", aldus de aanvaller, die niet te lang stil wilde staan bij zijn persoonlijke prestaties.

"Uiteindelijk ben ik een paar keer het eindstation geweest, maar we doen het als team. Iedereen helpt elkaar. We zijn door naar de achtste finales, daar gaat het om. Nu moeten we dit doortrekken. We waren wat vaster aan de bal dan in de vorige wedstrijden, we hadden iets meer controle. We hebben weer gewonnen en daar gaat het om."

Oranje treft zaterdag in de achtste finales de nummer 2 van groep B. Welk land dat wordt, wordt dinsdagavond duidelijk. "Wie we willen? We zien het vanavond wel", aldus Gakpo.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

1 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

1 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

2 uur geleden
Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

6 uur geleden
Gravenberch scoort voor Liverpool in gewonnen duel met Wolves

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.

6 uur geleden
Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

8 uur geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

8 uur geleden