Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Boadu ziet AZ tot het einde meestrijden om titel

Topscorer Boadu ziet AZ tot het einde meestrijden om titel

ALKMAAR (ANP) - Een serieuze titelkandidaat, toen weer niet en nu toch weer wel. Bij AZ moeten ze voorlopig vooral lachen om het opportunisme in de voetbalwereld. "Het is aan mij als trainer om daar een middenweg in te vinden", zei trainer Arne Slot vrijdag na de zege van 4-0 op RKC Waalwijk.

Myron Boadu, die door een doelpunt tegen de Brabanders nu in zijn eentje topscorer van de eredivisie is, denkt dat AZ mee blijft strijden. "Of de ervaring van Ajax straks in de beslissende fase de doorslag geeft? Ik hoop van niet. We zijn denk ik wel goed genoeg om tot het einde mee te blijven doen. We moeten constant blijven. Ik heb geen stress ofzo. Ik heb er ook alle vertrouwen in dat de 'boys' hier rustig kunnen blijven", zei de 19-jarige spits, die vorig jaar debuteerde als international.

Boadu staat nu op dertien doelpunten, eentje meer dan Oussama Idrissi. De Marokkaan was tegen RKC twee keer trefzeker. "Ik dacht eerlijk gezegd dat wij nu gelijk zouden staan. Het is mooi om topscorer te zijn, maar ik wil pas aan het einde bovenaan staan. Dat is het belangrijkste."

Cruciale maand

AZ versloeg halverwege december Ajax met 1-0. Toen durfden de Alkmaarders voor het eerst uit te spreken echt voor het kampioenschap te gaan. Twee achtereenvolgende nederlagen, tegen Sparta Rotterdam (3-0) en Willem II (1-3), zorgden bij de buitenwacht voor twijfel. Bij AZ was die twijfel er niet, zegt Boadu. "Het waren twee slordige nederlagen. Tegen Sparta kwamen we na de rode kaart voor Marco Bizot al snel met tien man te staan en tegen Willem II speelden we het eerste uur van de wedstrijd gewoon goed."

De komende maand is cruciaal voor AZ, dat zich vorige week herstelde met een overwinning bij sc Heerenveen (1-2) en ook tegen RKC geen rare dingen deed en weer het herkenbare voetbal van voor de winterstop liet zien. Volgende week zondag is Feyenoord, dat onder leiding van Dick Advocaat is opgeklommen naar de derde plaats in de eredivisie, in Alkmaar de tegenstander. Zondag 1 maart moet AZ op bezoek bij Ajax. Tussendoor wachten nog de twee wedstrijden tegen LASK Linz in de Europa League.

"Dan moeten we Ajax in de ArenA maar gewoon pakken", zei Boadu lachend. "We weten hoe goed we zijn en wat we kunnen. Dat is de kracht van AZ. Na die wedstrijd op 1 maart weten we denk ik wel meer. Maar eerst moeten we maar van Feyenoord zien te winnen."

Meer uit Voetbal

Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

1 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

1 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

2 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

3 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

3 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

5 uur geleden
Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

6 uur geleden