Topscorer Boadu ziet AZ tot het einde meestrijden om titel
ALKMAAR (ANP) - Een serieuze titelkandidaat, toen weer niet en nu toch weer wel. Bij AZ moeten ze voorlopig vooral lachen om het opportunisme in de voetbalwereld. "Het is aan mij als trainer om daar een middenweg in te vinden", zei trainer Arne Slot vrijdag na de zege van 4-0 op RKC Waalwijk.
Myron Boadu, die door een doelpunt tegen de Brabanders nu in zijn eentje topscorer van de eredivisie is, denkt dat AZ mee blijft strijden. "Of de ervaring van Ajax straks in de beslissende fase de doorslag geeft? Ik hoop van niet. We zijn denk ik wel goed genoeg om tot het einde mee te blijven doen. We moeten constant blijven. Ik heb geen stress ofzo. Ik heb er ook alle vertrouwen in dat de 'boys' hier rustig kunnen blijven", zei de 19-jarige spits, die vorig jaar debuteerde als international.
Boadu staat nu op dertien doelpunten, eentje meer dan Oussama Idrissi. De Marokkaan was tegen RKC twee keer trefzeker. "Ik dacht eerlijk gezegd dat wij nu gelijk zouden staan. Het is mooi om topscorer te zijn, maar ik wil pas aan het einde bovenaan staan. Dat is het belangrijkste."
Cruciale maand
AZ versloeg halverwege december Ajax met 1-0. Toen durfden de Alkmaarders voor het eerst uit te spreken echt voor het kampioenschap te gaan. Twee achtereenvolgende nederlagen, tegen Sparta Rotterdam (3-0) en Willem II (1-3), zorgden bij de buitenwacht voor twijfel. Bij AZ was die twijfel er niet, zegt Boadu. "Het waren twee slordige nederlagen. Tegen Sparta kwamen we na de rode kaart voor Marco Bizot al snel met tien man te staan en tegen Willem II speelden we het eerste uur van de wedstrijd gewoon goed."
De komende maand is cruciaal voor AZ, dat zich vorige week herstelde met een overwinning bij sc Heerenveen (1-2) en ook tegen RKC geen rare dingen deed en weer het herkenbare voetbal van voor de winterstop liet zien. Volgende week zondag is Feyenoord, dat onder leiding van Dick Advocaat is opgeklommen naar de derde plaats in de eredivisie, in Alkmaar de tegenstander. Zondag 1 maart moet AZ op bezoek bij Ajax. Tussendoor wachten nog de twee wedstrijden tegen LASK Linz in de Europa League.
"Dan moeten we Ajax in de ArenA maar gewoon pakken", zei Boadu lachend. "We weten hoe goed we zijn en wat we kunnen. Dat is de kracht van AZ. Na die wedstrijd op 1 maart weten we denk ik wel meer. Maar eerst moeten we maar van Feyenoord zien te winnen."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
10 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden