Topscorer Boadu ziet AZ tot het einde meestrijden om titel
ALKMAAR (ANP) - Een serieuze titelkandidaat, toen weer niet en nu toch weer wel. Bij AZ moeten ze voorlopig vooral lachen om het opportunisme in de voetbalwereld. "Het is aan mij als trainer om daar een middenweg in te vinden", zei trainer Arne Slot vrijdag na de zege van 4-0 op RKC Waalwijk.
Myron Boadu, die door een doelpunt tegen de Brabanders nu in zijn eentje topscorer van de eredivisie is, denkt dat AZ mee blijft strijden. "Of de ervaring van Ajax straks in de beslissende fase de doorslag geeft? Ik hoop van niet. We zijn denk ik wel goed genoeg om tot het einde mee te blijven doen. We moeten constant blijven. Ik heb geen stress ofzo. Ik heb er ook alle vertrouwen in dat de 'boys' hier rustig kunnen blijven", zei de 19-jarige spits, die vorig jaar debuteerde als international.
Boadu staat nu op dertien doelpunten, eentje meer dan Oussama Idrissi. De Marokkaan was tegen RKC twee keer trefzeker. "Ik dacht eerlijk gezegd dat wij nu gelijk zouden staan. Het is mooi om topscorer te zijn, maar ik wil pas aan het einde bovenaan staan. Dat is het belangrijkste."
Cruciale maand
AZ versloeg halverwege december Ajax met 1-0. Toen durfden de Alkmaarders voor het eerst uit te spreken echt voor het kampioenschap te gaan. Twee achtereenvolgende nederlagen, tegen Sparta Rotterdam (3-0) en Willem II (1-3), zorgden bij de buitenwacht voor twijfel. Bij AZ was die twijfel er niet, zegt Boadu. "Het waren twee slordige nederlagen. Tegen Sparta kwamen we na de rode kaart voor Marco Bizot al snel met tien man te staan en tegen Willem II speelden we het eerste uur van de wedstrijd gewoon goed."
De komende maand is cruciaal voor AZ, dat zich vorige week herstelde met een overwinning bij sc Heerenveen (1-2) en ook tegen RKC geen rare dingen deed en weer het herkenbare voetbal van voor de winterstop liet zien. Volgende week zondag is Feyenoord, dat onder leiding van Dick Advocaat is opgeklommen naar de derde plaats in de eredivisie, in Alkmaar de tegenstander. Zondag 1 maart moet AZ op bezoek bij Ajax. Tussendoor wachten nog de twee wedstrijden tegen LASK Linz in de Europa League.
"Dan moeten we Ajax in de ArenA maar gewoon pakken", zei Boadu lachend. "We weten hoe goed we zijn en wat we kunnen. Dat is de kracht van AZ. Na die wedstrijd op 1 maart weten we denk ik wel meer. Maar eerst moeten we maar van Feyenoord zien te winnen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
49 minuten geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
17 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
18 uur geleden