Topscorer Benzema is een spits die Manchester City mist
MADRID (ANP) - Veel ogen zijn gericht op Karim Benzema tijdens het eerste duel tussen Manchester City en Real Madrid van dinsdag in de halve finales van de Champions League. De spits van de Spanjaarden had een grote rol in de eliminatie van Paris Saint-Germain en Chelsea. Kan hij ook de Engelse kampioen vloeren?
Benzema scoorde in de achtste finale driemaal tegen PSG (3-1), vooraf misschien wel de favoriet voor de belangrijkste Europese prijs. Op bezoek bij Chelsea in de kwartfinale trof hij opnieuw drie keer doel (1-3). Alsof dat al niet voldoende was, maakte hij ook een cruciale treffer in het thuisduel met de titelverdediger uit Engeland (2-3).
Bescheidenheid siert de 34-jarige Fransman als je hem vraagt om zijn waarde voor de huidige koploper van La Liga te omschrijven. "Real heeft altijd gewonnen, ook zonder mij", zei hij vorige week nog. Vervolgens benadrukte hij de rol van Luka Modric, de architect van de mooiste passes. Benzema weet zich ook geen raad als aangever Vinícius Júnior zou ontbreken op de flanken.
Echte spits
Benzema is sinds 2009 van grote waarde voor Real, maar pas na het vertrek van Cristiano Ronaldo is dat echt gaan opvallen. Echte spitsen van het kaliber Benzema zijn schaars, zo weet ook trainer Pep Guardiola van Manchester City. Niets voor niets stelde hij afgelopen zomer vergeefs alles in het werk om Harry Kane te halen. En voor de komende seizoen in de Noorse superaanvaller Erling Haaland van Borussia Dortmund target nummer 1.
City heeft bijna alles, behalve een spits sinds het vertrek van Sergio Agüero vorig jaar. Kevin de Bruyne, Phil Foden, Raheem Sterling, Riyad Mahrez en Jack Grealish weten stuk voor stuk hoe ze een doelpunt kunnen maken, maar hun beste positie is niet het centrum van de aanval. Veelzeggend voor City is misschien ook wel dat João Cancelo dit seizoen de speler is die namens City het meest op doel schiet in de Premier League. Hij is de rechtsback van de ploeg van Guardiola.
Gabriel Jesus is misschien wel de spits van City in het thuisduel met Real, vanwege zijn vier doelpunten zaterdag tegen Watford. Maar in de eerste 32 competitieduels van dit seizoen scoorde de Braziliaan slechts driemaal. City lijkt samen met Liverpool favoriet voor de winst van de Champions League. Maar voor een plaats in de eindstrijd zal het eerst een nieuwe glansrol van Benzema moeten voorkomen. De Fransman is een echte spits, al is zijn trainer Carlo Ancelotti het daar niet mee eens. "Daar doe je hem tekort mee. Hij is veel completer dan alleen maar een spits. Hij is een leider en een teamspeler. Hij werkt hard en bouwt ook aanvallen op."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
29 minuten geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
3 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geleden