Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Benzema is een spits die Manchester City mist

Topscorer Benzema is een spits die Manchester City mist

MADRID (ANP) - Veel ogen zijn gericht op Karim Benzema tijdens het eerste duel tussen Manchester City en Real Madrid van dinsdag in de halve finales van de Champions League. De spits van de Spanjaarden had een grote rol in de eliminatie van Paris Saint-Germain en Chelsea. Kan hij ook de Engelse kampioen vloeren?

Benzema scoorde in de achtste finale driemaal tegen PSG (3-1), vooraf misschien wel de favoriet voor de belangrijkste Europese prijs. Op bezoek bij Chelsea in de kwartfinale trof hij opnieuw drie keer doel (1-3). Alsof dat al niet voldoende was, maakte hij ook een cruciale treffer in het thuisduel met de titelverdediger uit Engeland (2-3).

Bescheidenheid siert de 34-jarige Fransman als je hem vraagt om zijn waarde voor de huidige koploper van La Liga te omschrijven. "Real heeft altijd gewonnen, ook zonder mij", zei hij vorige week nog. Vervolgens benadrukte hij de rol van Luka Modric, de architect van de mooiste passes. Benzema weet zich ook geen raad als aangever Vinícius Júnior zou ontbreken op de flanken.

Echte spits

Benzema is sinds 2009 van grote waarde voor Real, maar pas na het vertrek van Cristiano Ronaldo is dat echt gaan opvallen. Echte spitsen van het kaliber Benzema zijn schaars, zo weet ook trainer Pep Guardiola van Manchester City. Niets voor niets stelde hij afgelopen zomer vergeefs alles in het werk om Harry Kane te halen. En voor de komende seizoen in de Noorse superaanvaller Erling Haaland van Borussia Dortmund target nummer 1.

City heeft bijna alles, behalve een spits sinds het vertrek van Sergio Agüero vorig jaar. Kevin de Bruyne, Phil Foden, Raheem Sterling, Riyad Mahrez en Jack Grealish weten stuk voor stuk hoe ze een doelpunt kunnen maken, maar hun beste positie is niet het centrum van de aanval. Veelzeggend voor City is misschien ook wel dat João Cancelo dit seizoen de speler is die namens City het meest op doel schiet in de Premier League. Hij is de rechtsback van de ploeg van Guardiola.

Gabriel Jesus is misschien wel de spits van City in het thuisduel met Real, vanwege zijn vier doelpunten zaterdag tegen Watford. Maar in de eerste 32 competitieduels van dit seizoen scoorde de Braziliaan slechts driemaal. City lijkt samen met Liverpool favoriet voor de winst van de Champions League. Maar voor een plaats in de eindstrijd zal het eerst een nieuwe glansrol van Benzema moeten voorkomen. De Fransman is een echte spits, al is zijn trainer Carlo Ancelotti het daar niet mee eens. "Daar doe je hem tekort mee. Hij is veel completer dan alleen maar een spits. Hij is een leider en een teamspeler. Hij werkt hard en bouwt ook aanvallen op."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

3 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

4 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

5 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

8 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

18 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

20 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

22 uur geleden