Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer Benzema is een spits die Manchester City mist

Topscorer Benzema is een spits die Manchester City mist

MADRID (ANP) - Veel ogen zijn gericht op Karim Benzema tijdens het eerste duel tussen Manchester City en Real Madrid van dinsdag in de halve finales van de Champions League. De spits van de Spanjaarden had een grote rol in de eliminatie van Paris Saint-Germain en Chelsea. Kan hij ook de Engelse kampioen vloeren?

Benzema scoorde in de achtste finale driemaal tegen PSG (3-1), vooraf misschien wel de favoriet voor de belangrijkste Europese prijs. Op bezoek bij Chelsea in de kwartfinale trof hij opnieuw drie keer doel (1-3). Alsof dat al niet voldoende was, maakte hij ook een cruciale treffer in het thuisduel met de titelverdediger uit Engeland (2-3).

Bescheidenheid siert de 34-jarige Fransman als je hem vraagt om zijn waarde voor de huidige koploper van La Liga te omschrijven. "Real heeft altijd gewonnen, ook zonder mij", zei hij vorige week nog. Vervolgens benadrukte hij de rol van Luka Modric, de architect van de mooiste passes. Benzema weet zich ook geen raad als aangever Vinícius Júnior zou ontbreken op de flanken.

Echte spits

Benzema is sinds 2009 van grote waarde voor Real, maar pas na het vertrek van Cristiano Ronaldo is dat echt gaan opvallen. Echte spitsen van het kaliber Benzema zijn schaars, zo weet ook trainer Pep Guardiola van Manchester City. Niets voor niets stelde hij afgelopen zomer vergeefs alles in het werk om Harry Kane te halen. En voor de komende seizoen in de Noorse superaanvaller Erling Haaland van Borussia Dortmund target nummer 1.

City heeft bijna alles, behalve een spits sinds het vertrek van Sergio Agüero vorig jaar. Kevin de Bruyne, Phil Foden, Raheem Sterling, Riyad Mahrez en Jack Grealish weten stuk voor stuk hoe ze een doelpunt kunnen maken, maar hun beste positie is niet het centrum van de aanval. Veelzeggend voor City is misschien ook wel dat João Cancelo dit seizoen de speler is die namens City het meest op doel schiet in de Premier League. Hij is de rechtsback van de ploeg van Guardiola.

Gabriel Jesus is misschien wel de spits van City in het thuisduel met Real, vanwege zijn vier doelpunten zaterdag tegen Watford. Maar in de eerste 32 competitieduels van dit seizoen scoorde de Braziliaan slechts driemaal. City lijkt samen met Liverpool favoriet voor de winst van de Champions League. Maar voor een plaats in de eindstrijd zal het eerst een nieuwe glansrol van Benzema moeten voorkomen. De Fransman is een echte spits, al is zijn trainer Carlo Ancelotti het daar niet mee eens. "Daar doe je hem tekort mee. Hij is veel completer dan alleen maar een spits. Hij is een leider en een teamspeler. Hij werkt hard en bouwt ook aanvallen op."

Meer uit Voetbal

Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

1 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

1 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

1 uur geleden
Telstar en FC Twente spelen gelijk in Velsen-Zuid

VELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.

1 uur geleden
Feyenoord gaat voor Sterling en groepsproces naar buitenland

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor komende week een kort trainingskamp in het buitenland belegd. Trainer Robin van Persie wil aanwinst Raheem Sterling met zijn selectie laten trainen en leuke dingen met zijn spelers doen.

2 uur geleden
Van Persie: we zijn geblesseerde Targhalline wel even kwijt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat hij voorlopig geen beroep kan doen op Oussama Targhalline. "We laten nog allerlei testen uitvoeren", zei hij na een nipte zege op Go Ahead Eagles. "Maar dit ziet er niet goed uit. We zijn hem wel even kwijt."

3 uur geleden
Feyenoord boekt moeizame zege op tiental van Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.

4 uur geleden