Topscorer aller tijden Giroud neemt afscheid van Franse ploeg
PARIJS (ANP/AFP) - Olivier Giroud heeft definitief afscheid genomen van het Franse voetbalelftal. "Mijn grootste trots en mijn mooiste herinnering", schreef de topscorer aller tijden over de nationale ploeg op zijn Instagramaccount.
"Het gevreesde moment is aangebroken, dat van het afscheid nemen van de Franse ploeg", schreef de 37-jarige Giroud, die in mei al had aangekondigd dat hij zou stoppen als international na het EK in Duitsland.
De aanvaller maakte in 2011 zijn debuut voor Frankrijk. "We werden een onafscheidelijke groep vrienden onder het toeziend oog van één man, de coach Didier Deschamps, die ik bedank voor zijn vertrouwen. Ondanks onze ups en downs heeft hij ervoor gezorgd dat ik de topscorer van Frankrijk werd met 57 treffers in 143 wedstrijden."
Los Angeles FC
Giroud won met Frankrijk het WK in 2018 en werd vier jaar later tweede. Op het EK in 2016 moest de ploeg ook genoegen nemen met de tweede plaats. Op het afgelopen EK werd Frankrijk in de halve finale uitgeschakeld door de later winnaar Spanje (2-1).
Giroud speelt het komende seizoen voor Los Angeles FC, nadat hij de laatste drie jaar voor AC Milan uitkwam. Eerder speelde hij onder meer voor Arsenal en Chelsea.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
8 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
9 uur geleden