Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer aller tijden Giroud neemt afscheid van Franse ploeg

Topscorer aller tijden Giroud neemt afscheid van Franse ploeg

PARIJS (ANP/AFP) - Olivier Giroud heeft definitief afscheid genomen van het Franse voetbalelftal. "Mijn grootste trots en mijn mooiste herinnering", schreef de topscorer aller tijden over de nationale ploeg op zijn Instagramaccount.

"Het gevreesde moment is aangebroken, dat van het afscheid nemen van de Franse ploeg", schreef de 37-jarige Giroud, die in mei al had aangekondigd dat hij zou stoppen als international na het EK in Duitsland.

De aanvaller maakte in 2011 zijn debuut voor Frankrijk. "We werden een onafscheidelijke groep vrienden onder het toeziend oog van één man, de coach Didier Deschamps, die ik bedank voor zijn vertrouwen. Ondanks onze ups en downs heeft hij ervoor gezorgd dat ik de topscorer van Frankrijk werd met 57 treffers in 143 wedstrijden."

Los Angeles FC

Giroud won met Frankrijk het WK in 2018 en werd vier jaar later tweede. Op het EK in 2016 moest de ploeg ook genoegen nemen met de tweede plaats. Op het afgelopen EK werd Frankrijk in de halve finale uitgeschakeld door de later winnaar Spanje (2-1).

Giroud speelt het komende seizoen voor Los Angeles FC, nadat hij de laatste drie jaar voor AC Milan uitkwam. Eerder speelde hij onder meer voor Arsenal en Chelsea.

Meer uit Voetbal

Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

29 minuten geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

30 minuten geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

42 minuten geleden
Roemeense oud-bondscoach Lucescu krijgt hartaanval in ziekenhuis

BOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.

1 uur geleden
PSV-coach Bosz verwerkte teleurstelling op skivakantie in Italië

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.

1 uur geleden
Vitesse-supporters vragen KNVB om duidelijkheid over licentie

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.

1 uur geleden
Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

21 uur geleden