Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer aller tijden Giroud neemt afscheid van Franse ploeg

Topscorer aller tijden Giroud neemt afscheid van Franse ploeg

PARIJS (ANP/AFP) - Olivier Giroud heeft definitief afscheid genomen van het Franse voetbalelftal. "Mijn grootste trots en mijn mooiste herinnering", schreef de topscorer aller tijden over de nationale ploeg op zijn Instagramaccount.

"Het gevreesde moment is aangebroken, dat van het afscheid nemen van de Franse ploeg", schreef de 37-jarige Giroud, die in mei al had aangekondigd dat hij zou stoppen als international na het EK in Duitsland.

De aanvaller maakte in 2011 zijn debuut voor Frankrijk. "We werden een onafscheidelijke groep vrienden onder het toeziend oog van één man, de coach Didier Deschamps, die ik bedank voor zijn vertrouwen. Ondanks onze ups en downs heeft hij ervoor gezorgd dat ik de topscorer van Frankrijk werd met 57 treffers in 143 wedstrijden."

Los Angeles FC

Giroud won met Frankrijk het WK in 2018 en werd vier jaar later tweede. Op het EK in 2016 moest de ploeg ook genoegen nemen met de tweede plaats. Op het afgelopen EK werd Frankrijk in de halve finale uitgeschakeld door de later winnaar Spanje (2-1).

Giroud speelt het komende seizoen voor Los Angeles FC, nadat hij de laatste drie jaar voor AC Milan uitkwam. Eerder speelde hij onder meer voor Arsenal en Chelsea.

Meer uit Voetbal

PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

5 minuten geleden
Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

39 minuten geleden
Doelman Neuer (40) keert terug bij Duitsland op WK voetbal

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.

1 uur geleden
Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

2 uur geleden
Clubs in juni voor rechter tegen nieuwe weekendcompetitie KNVB

UTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.

2 uur geleden
FA onderzoekt drie gevallen van spionage door Southampton

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.

3 uur geleden
Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

5 uur geleden