Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topscorer aller tijden Giroud neemt afscheid van Franse ploeg

Topscorer aller tijden Giroud neemt afscheid van Franse ploeg

PARIJS (ANP/AFP) - Olivier Giroud heeft definitief afscheid genomen van het Franse voetbalelftal. "Mijn grootste trots en mijn mooiste herinnering", schreef de topscorer aller tijden over de nationale ploeg op zijn Instagramaccount.

"Het gevreesde moment is aangebroken, dat van het afscheid nemen van de Franse ploeg", schreef de 37-jarige Giroud, die in mei al had aangekondigd dat hij zou stoppen als international na het EK in Duitsland.

De aanvaller maakte in 2011 zijn debuut voor Frankrijk. "We werden een onafscheidelijke groep vrienden onder het toeziend oog van één man, de coach Didier Deschamps, die ik bedank voor zijn vertrouwen. Ondanks onze ups en downs heeft hij ervoor gezorgd dat ik de topscorer van Frankrijk werd met 57 treffers in 143 wedstrijden."

Los Angeles FC

Giroud won met Frankrijk het WK in 2018 en werd vier jaar later tweede. Op het EK in 2016 moest de ploeg ook genoegen nemen met de tweede plaats. Op het afgelopen EK werd Frankrijk in de halve finale uitgeschakeld door de later winnaar Spanje (2-1).

Giroud speelt het komende seizoen voor Los Angeles FC, nadat hij de laatste drie jaar voor AC Milan uitkwam. Eerder speelde hij onder meer voor Arsenal en Chelsea.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

5 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

5 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

7 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

7 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

8 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

8 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

9 uur geleden