Topschutter Werner vertrekt met record bij Leipzig
AUGSBURG (ANP) - Timo Werner heeft als clubtopscorer aller tijden afscheid genomen van RB Leipzig. De Duitse spits maakte beide doelpunten in de gewonnen uitwedstrijd tegen FC Augsburg (1-2) en voerde zijn totaal in dienst van Leipzig daarmee op naar 95 doelpunten. Met zijn eerste treffer van de wedstrijd kreeg Werner, die voor zo'n 50 miljoen euro overstapt naar Chelsea, het clubrecord in handen.
"Dat maakt me heel trots. Ik ga deze club en deze stad missen", zei de 24-jarige spits, die werd geboren in Stuttgart en daar ook doorbrak in het eerste elftal. In de afgelopen vier jaar maakte Werner in 159 wedstrijden 95 doelpunten en hij gaf veertig assists. "Ik ben blij dat we de competitie winnend hebben afgesloten. We hebben ons voor de Champions League gekwalificeerd en zo voor een mooi einde van het seizoen gezorgd", aldus de Duitse international.
Zonder Werner, die vanaf woensdag officieel speler van Chelsea is, gaat Leipzig in augustus de huidige editie van de Champions League uitspelen. De Duitse ploeg van trainer Julian Nagelsmann heeft zich geplaatst voor de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
9 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
12 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
12 uur geleden