Topschutter Werner vertrekt met record bij Leipzig
AUGSBURG (ANP) - Timo Werner heeft als clubtopscorer aller tijden afscheid genomen van RB Leipzig. De Duitse spits maakte beide doelpunten in de gewonnen uitwedstrijd tegen FC Augsburg (1-2) en voerde zijn totaal in dienst van Leipzig daarmee op naar 95 doelpunten. Met zijn eerste treffer van de wedstrijd kreeg Werner, die voor zo'n 50 miljoen euro overstapt naar Chelsea, het clubrecord in handen.
"Dat maakt me heel trots. Ik ga deze club en deze stad missen", zei de 24-jarige spits, die werd geboren in Stuttgart en daar ook doorbrak in het eerste elftal. In de afgelopen vier jaar maakte Werner in 159 wedstrijden 95 doelpunten en hij gaf veertig assists. "Ik ben blij dat we de competitie winnend hebben afgesloten. We hebben ons voor de Champions League gekwalificeerd en zo voor een mooi einde van het seizoen gezorgd", aldus de Duitse international.
Zonder Werner, die vanaf woensdag officieel speler van Chelsea is, gaat Leipzig in augustus de huidige editie van de Champions League uitspelen. De Duitse ploeg van trainer Julian Nagelsmann heeft zich geplaatst voor de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract van Dies Janse verlengd met een jaar. Dat maakte de Amsterdamse club woensdag bekend. Het contract van de 20-jarige centrale verdediger loopt nu tot en met 2030.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid steunt de spelers die dinsdagavond weigerden mee te doen aan het geven van een boodschap als steun voor de inwoners van Ceuta, de Spaanse exclave in Marokko. Dat zei een vertegenwoordiger van de voetbalclub woensdag tegen persbureau Reuters. Dinsdag droegen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd tussen Elche en Real (2-3) een shirt met een boodschap voor de inwoners van de exclave waar eind juli meer dan 70.000 migranten via Marokko binnenkwamen. Kylian Mbappé en Vinícius Júnior maakten de boodschap onleesbaar door hun shirt op te rollen.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Bologna heeft na vier speelronden in de Italiaanse Serie A trainer Domenico Tedesco ontslagen. De club maakte het nieuws bekend op zijn website. Een opvolger is er al: Raffaele Palladino heeft een contract getekend tot medio 2029.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe bondscoach Jürgen Klopp van het Duitse voetbalelftal laat zeer waarschijnlijk een opvallende speler uit zijn eerste selectie. Hij zal aanvaller Deniz Undav niet oproepen voor de interlands in de Nations League tegen Nederland, Griekenland en Servië. Dat meldt de Duitse tv-zender Sky, zonder een reden te noemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de selectie per direct versterkt met Yves Bissouma. De 30-jarige Malinese middenvelder was transfervrij nadat zijn contract bij Tottenham Hotspur na vorig seizoen was afgelopen. Hij heeft een contract getekend dat loopt tot medio 2027, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bartina Koeman, de vrouw van Ronald Koeman, is op 65-jarige leeftijd overleden. De voormalig bondscoach maakte het nieuws bekend op zijn Instagram-account. De echtgenote van Koeman leed aan chronische borstkanker. "Met intens verdriet, maar ook met grote trots en liefde, nemen wij afscheid van mijn prachtige vrouw, onze allerliefste mama en oma", schrijft Koeman.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.
18 uur geleden