'Topschutter Kane wil Tottenham Hotspur verlaten'
LONDEN (ANP) - Harry Kane wil volgens Engelse media deze zomer zijn club Tottenham Hotspur verlaten. De 27-jarige spits, aanvoerder van de nationale ploeg van Engeland, staat nog tot de zomer van 2024 onder contract bij de Spurs. Volgens Sky Sports wil Kane naar een club waarmee hij prijzen kan winnen. Manchester City, Manchester United en Chelsea zouden al contact hebben opgenomen met het management van Kane.
Kane speelt afgezien van enkele verhuurperiodes al zijn hele carrière voor de Spurs. Met 220 doelpunten staat hij op de tweede plaats van de topscorerslijst aller tijden van de Londense club. Alleen Jimmy Greaves maakte er meer (266 goals). Kane werd twee keer topscorer van de Premier League en kan deze week voor de derde keer de Gouden Schoen veroveren. Hij deelt nu de eerste plaats op de topscorerslijst met Mohamed Salah (Liverpool) met 22 treffers.
Tottenham Hotspur dreigt voor het tweede jaar op rij naast een ticket voor de Champions League te grijpen. Twee wedstrijden voor het einde van de competitie staan de Spurs op de zesde plaats, 5 punten achter Chelsea. In 2019 verloor Kane met zijn ploeg de finale van de Champions League van Liverpool.
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.
6 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
13 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
20 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
22 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
1 dag geleden