Topruiters in aangepaste editie Dutch Masters
DEN BOSCH (ANP) - Het internationale paardensportevenement The Dutch Masters in Den Bosch gaat dit voorjaar in aangepaste vorm door. Van 11 tot en met 13 maart komen topruiters uit in dressuur- en springwedstrijden. De wedstrijden zullen steeds om 22.00 uur eindigen en er zijn maximaal 1250 toeschouwers per dagdeel welkom, meldt de organisatie.
Het besluit tot een aangepaste editie komt na de coronapersconferentie van 25 januari en daaropvolgend overleg met de veiligheidsregio. "Het is ontzettend belangrijk voor de paardensport, de fans, de Rolex Grand Slam of Show Jumping en de evenementenbranche dat The Dutch Masters doorgang kan hebben", zegt toernooidirecteur Marcel Hunze. "We zijn heel blij dat we weer samen met de fans ’s werelds beste ruiters kunnen aanmoedigen."
Het programma zal zich als gevolg van de coronavoorschriften concentreren in de hoofdpiste en bestaan uit de internationale rubrieken. Het gaat onder meer om de FEI World Cup Dressage op vrijdag (grand prix) en op zaterdag (kür op muziek) en de Grand Prix voor springruiters op zondagmiddag. Op vrijdag- en zaterdagavond worden de belangrijkste rubrieken ter voorbereiding op de Grand Prix verreden.
De organisatie werkt met vaste zitplaatsen, rekeninghoudend met de 1,5-meterregel. Het promodorp ontbreekt dit jaar.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
7 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
9 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
10 uur geleden