Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toprepublikein McConnell mijdt Witte Huis al maanden om corona

Toprepublikein McConnell mijdt Witte Huis al maanden om corona

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Mitch McConnell, een van de machtigste bondgenoten van president Donald Trump, komt al maanden niet meer in het Witte Huis. Hij vond dat daar onvoldoende voorzorgsmaatregelen waren genomen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

"Mijn indruk was dat hun aanpak afweek van de mijne", zei de leider van de Republikeinse Senaatsfractie tegen de pers. Hij zei in de Senaat juist aan te dringen op het dragen van mondkapjes en social distancing. De 78-jarige McConnell vertelde dat hij al sinds 6 augustus geen voet over de drempel meer heeft gezet van het Witte Huis. Hij bleef vorige maand ook weg bij de ceremonie waarbij Trump bekendmaakte dat hij Amy Coney Barret naar voren schuift als kandidaat-opperrechter.

Op die plechtigheid in de buitenlucht kwam later veel kritiek, omdat gasten nauwelijks mondkapjes droegen, geen afstand hielden en elkaar ook omhelsden. Meerdere aanwezigen, onder wie ook Republikeinse senatoren, hebben later positief getest op het virus. Ook Trump heeft het virus opgelopen en lag meerdere dagen in het ziekenhuis. Bij zijn terugkeer in het Witte Huis deed hij publiekelijk zijn mondkapje af.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse delegatie aangekomen in Islamabad voor overleg Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.

1 uur geleden
CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

2 uur geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

2 uur geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

6 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

7 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

11 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

13 uur geleden