Toprepublikein McConnell mijdt Witte Huis al maanden om corona
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Mitch McConnell, een van de machtigste bondgenoten van president Donald Trump, komt al maanden niet meer in het Witte Huis. Hij vond dat daar onvoldoende voorzorgsmaatregelen waren genomen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
"Mijn indruk was dat hun aanpak afweek van de mijne", zei de leider van de Republikeinse Senaatsfractie tegen de pers. Hij zei in de Senaat juist aan te dringen op het dragen van mondkapjes en social distancing. De 78-jarige McConnell vertelde dat hij al sinds 6 augustus geen voet over de drempel meer heeft gezet van het Witte Huis. Hij bleef vorige maand ook weg bij de ceremonie waarbij Trump bekendmaakte dat hij Amy Coney Barret naar voren schuift als kandidaat-opperrechter.
Op die plechtigheid in de buitenlucht kwam later veel kritiek, omdat gasten nauwelijks mondkapjes droegen, geen afstand hielden en elkaar ook omhelsden. Meerdere aanwezigen, onder wie ook Republikeinse senatoren, hebben later positief getest op het virus. Ook Trump heeft het virus opgelopen en lag meerdere dagen in het ziekenhuis. Bij zijn terugkeer in het Witte Huis deed hij publiekelijk zijn mondkapje af.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
1 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
3 uur geleden