Toprepublikein McConnell mijdt Witte Huis al maanden om corona
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Mitch McConnell, een van de machtigste bondgenoten van president Donald Trump, komt al maanden niet meer in het Witte Huis. Hij vond dat daar onvoldoende voorzorgsmaatregelen waren genomen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
"Mijn indruk was dat hun aanpak afweek van de mijne", zei de leider van de Republikeinse Senaatsfractie tegen de pers. Hij zei in de Senaat juist aan te dringen op het dragen van mondkapjes en social distancing. De 78-jarige McConnell vertelde dat hij al sinds 6 augustus geen voet over de drempel meer heeft gezet van het Witte Huis. Hij bleef vorige maand ook weg bij de ceremonie waarbij Trump bekendmaakte dat hij Amy Coney Barret naar voren schuift als kandidaat-opperrechter.
Op die plechtigheid in de buitenlucht kwam later veel kritiek, omdat gasten nauwelijks mondkapjes droegen, geen afstand hielden en elkaar ook omhelsden. Meerdere aanwezigen, onder wie ook Republikeinse senatoren, hebben later positief getest op het virus. Ook Trump heeft het virus opgelopen en lag meerdere dagen in het ziekenhuis. Bij zijn terugkeer in het Witte Huis deed hij publiekelijk zijn mondkapje af.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
26 minuten geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
28 minuten geledenWASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
12 uur geleden