Toprepublikein McConnell mijdt Witte Huis al maanden om corona
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Mitch McConnell, een van de machtigste bondgenoten van president Donald Trump, komt al maanden niet meer in het Witte Huis. Hij vond dat daar onvoldoende voorzorgsmaatregelen waren genomen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
"Mijn indruk was dat hun aanpak afweek van de mijne", zei de leider van de Republikeinse Senaatsfractie tegen de pers. Hij zei in de Senaat juist aan te dringen op het dragen van mondkapjes en social distancing. De 78-jarige McConnell vertelde dat hij al sinds 6 augustus geen voet over de drempel meer heeft gezet van het Witte Huis. Hij bleef vorige maand ook weg bij de ceremonie waarbij Trump bekendmaakte dat hij Amy Coney Barret naar voren schuift als kandidaat-opperrechter.
Op die plechtigheid in de buitenlucht kwam later veel kritiek, omdat gasten nauwelijks mondkapjes droegen, geen afstand hielden en elkaar ook omhelsden. Meerdere aanwezigen, onder wie ook Republikeinse senatoren, hebben later positief getest op het virus. Ook Trump heeft het virus opgelopen en lag meerdere dagen in het ziekenhuis. Bij zijn terugkeer in het Witte Huis deed hij publiekelijk zijn mondkapje af.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
8 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
9 uur geleden