Toppmöller nieuwe trainer Eintracht Frankfurt
FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De 42-jarige oud-speler tekende een contract tot de zomer van 2026. Hij is de opvolger van de ontslagen Oliver Glasner. De vader van de nieuwe coach, Klaus Toppmöller, was tussen 1993 en 1994 ook trainer van Eintracht.
Dino Toppmöller, die de laatste jaren assistent-coach bij Bayern München was, speelde tussen 2002 en 2003 in Frankfurt. "Door mijn verleden heb ik altijd een speciale band gehad met Eintracht Frankfurt en heb ik de club altijd gevolgd", verklaarde de nieuwe trainer. "De ontwikkeling van Frankfurt in de afgelopen jaren is indrukwekkend. Ik wil graag deze positieve ontwikkeling voortzetten met staf, spelers en iedereen bij de club."
Voor Toppmöller is het de eerste keer dat hij eindverantwoordelijk is op het hoogste niveau in Duitsland, maar dat is voor Eintracht-directeur Markus Krösche geen probleem. "Het was slechts een kwestie van tijd voordat hij hoofdtrainer werd in de Bundesliga. We zijn blij dat we hem hebben kunnen vastleggen, met zijn expertise, zijn diepgaande kennis van voetbal en zijn sociale vaardigheden. De afgelopen jaren heeft hij in verschillende functies waardevolle ervaring kunnen opdoen en successen kunnen vieren", aldus Krösche.
Toppmöller was tussen 2016 en 2019 succesvol als coach van F91 Dudelange in Luxemburg. Hij won met de club drie keer de landstitel en twee keer de beker. De laatste jaren was hij assistent van Julian Nagelsmann bij RB Leipzig en Bayern München. Na het ontslag bij Bayern van Nagelsmann in maart werd eveneens afscheid genomen van Toppmöller.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
22 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geleden