Toppmöller nieuwe trainer Eintracht Frankfurt
FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De 42-jarige oud-speler tekende een contract tot de zomer van 2026. Hij is de opvolger van de ontslagen Oliver Glasner. De vader van de nieuwe coach, Klaus Toppmöller, was tussen 1993 en 1994 ook trainer van Eintracht.
Dino Toppmöller, die de laatste jaren assistent-coach bij Bayern München was, speelde tussen 2002 en 2003 in Frankfurt. "Door mijn verleden heb ik altijd een speciale band gehad met Eintracht Frankfurt en heb ik de club altijd gevolgd", verklaarde de nieuwe trainer. "De ontwikkeling van Frankfurt in de afgelopen jaren is indrukwekkend. Ik wil graag deze positieve ontwikkeling voortzetten met staf, spelers en iedereen bij de club."
Voor Toppmöller is het de eerste keer dat hij eindverantwoordelijk is op het hoogste niveau in Duitsland, maar dat is voor Eintracht-directeur Markus Krösche geen probleem. "Het was slechts een kwestie van tijd voordat hij hoofdtrainer werd in de Bundesliga. We zijn blij dat we hem hebben kunnen vastleggen, met zijn expertise, zijn diepgaande kennis van voetbal en zijn sociale vaardigheden. De afgelopen jaren heeft hij in verschillende functies waardevolle ervaring kunnen opdoen en successen kunnen vieren", aldus Krösche.
Toppmöller was tussen 2016 en 2019 succesvol als coach van F91 Dudelange in Luxemburg. Hij won met de club drie keer de landstitel en twee keer de beker. De laatste jaren was hij assistent van Julian Nagelsmann bij RB Leipzig en Bayern München. Na het ontslag bij Bayern van Nagelsmann in maart werd eveneens afscheid genomen van Toppmöller.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geleden