Toppers gaan shows niet verplaatsen voor mogelijke play-offs Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet een ander onderkomen zoeken als er aan het einde van het seizoen play-offs om Europees voetbal moeten worden gespeeld. In de Johan Cruijff ArenA vinden eind mei de concerten van De Toppers plaats, en die kunnen dat niet zomaar verplaatsen, laat de manager van de groep weten.
De kans dat Ajax play-offs moet spelen is sinds zondag weer wat groter geworden nadat het duel met concurrent AZ verloren werd. Het gat naar plaats vier, de laatste plek voor rechtstreekse plaatsing voor Europees voetbal, is daardoor zes punten geworden. De nummer vijf is veroordeeld tot play-offs.
"Schuiven met de concerten gaat niet. De productie is daarvoor veel te groot", zegt Toppers-manager Benno de Leeuw. "Sterker nog; wij zijn er nu al met tientallen mensen mee bezig. Dat kan helemaal niet."
De Leeuw is benieuwd hoe Ajax het gaat oplossen. Hij zegt een overeenkomst met de ArenA over de huur van het stadion te hebben en dat de Toppers daarom geen partij zijn. Sindsdien is er geen contact meer geweest. "Ze zullen de hoop nog hebben dat ze bij de eerste vier eindigen. Maar laten we eerlijk zijn: wie had ooit verwacht dat Ajax in deze situatie terecht zou komen? Als Ajax zijnde denk je daar denk ik niet aan."
Feyenoord
Mocht Ajax op de vijfde plaats blijven steken, kan Feyenoord nog een helpende hand bieden. Als de Rotterdammers de KNVB-beker winnen schuift de verdeling van de Europese tickets op en mag de nummer vijf van de Eredivisie naar de tweede voorronde van de Europa League.
Ajax vindt het nog "te prematuur" om iets over de play-offs te zeggen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
10 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
18 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
19 uur geleden