Topper tussen Manchester City en Liverpool onbeslist
MANCHESTER (ANP) - De topper in de Engelse Premier League tussen Manchester City en Liverpool heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1 waardoor Arsenal, als het later op zaterdag bij Brentford wint, de koppositie kan overnemen van City.
Bij Manchester City stond Nathan Aké na een blessure in de basis. Hij trof tegenover zich van zijn landgenoten alleen Virgil van Dijk. Cody Gakpo en Ryan Gravenberch zaten bij Liverpool op de bank. Aké was betrokken bij de openingstreffer. De Oranje-international passte op Erling Haaland die doelman Alisson met een schot in de verre hoek passeerde. Het was zijn vijftigste treffer namens City in de Premier League. De Noor had er slechts 48 duels voor nodig.
City bleef aandringen waarbij het gevaar regelmatig kwam vanaf de linkerkant waar de Belg Jéremy Doku indruk maakt. Een schot van Phil Foden betekende kort voor rust net niet de 2-0.
29 punten
Bij Liverpool kwamen in de loop van de tweede helft Gravenberch en Gakpo in het veld, City raakte het richting het einde van het duel een beetje kwijt. De gelijkmaker kwam dan ook niet geheel onverwacht. Trent-Alexander Arnold schoot in de 80e minuut raak. City slaagde er daardoor net niet in een zegereeks op eigen veld uit te breiden naar 24. Dat meer dan honderd jaar oude record bleef zodoende in handen van Sunderland.
City leidt in de Premier League nog met 29 punten. Liverpool heeft er 28, Arsenal 27 met een duel tegoed.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
46 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
2 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
20 uur geleden