Topper tussen Manchester City en Liverpool onbeslist
MANCHESTER (ANP) - De topper in de Engelse Premier League tussen Manchester City en Liverpool heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1 waardoor Arsenal, als het later op zaterdag bij Brentford wint, de koppositie kan overnemen van City.
Bij Manchester City stond Nathan Aké na een blessure in de basis. Hij trof tegenover zich van zijn landgenoten alleen Virgil van Dijk. Cody Gakpo en Ryan Gravenberch zaten bij Liverpool op de bank. Aké was betrokken bij de openingstreffer. De Oranje-international passte op Erling Haaland die doelman Alisson met een schot in de verre hoek passeerde. Het was zijn vijftigste treffer namens City in de Premier League. De Noor had er slechts 48 duels voor nodig.
City bleef aandringen waarbij het gevaar regelmatig kwam vanaf de linkerkant waar de Belg Jéremy Doku indruk maakt. Een schot van Phil Foden betekende kort voor rust net niet de 2-0.
29 punten
Bij Liverpool kwamen in de loop van de tweede helft Gravenberch en Gakpo in het veld, City raakte het richting het einde van het duel een beetje kwijt. De gelijkmaker kwam dan ook niet geheel onverwacht. Trent-Alexander Arnold schoot in de 80e minuut raak. City slaagde er daardoor net niet in een zegereeks op eigen veld uit te breiden naar 24. Dat meer dan honderd jaar oude record bleef zodoende in handen van Sunderland.
City leidt in de Premier League nog met 29 punten. Liverpool heeft er 28, Arsenal 27 met een duel tegoed.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
18 uur geleden