Topper tussen Manchester City en Liverpool onbeslist
MANCHESTER (ANP) - De topper in de Engelse Premier League tussen Manchester City en Liverpool heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1 waardoor Arsenal, als het later op zaterdag bij Brentford wint, de koppositie kan overnemen van City.
Bij Manchester City stond Nathan Aké na een blessure in de basis. Hij trof tegenover zich van zijn landgenoten alleen Virgil van Dijk. Cody Gakpo en Ryan Gravenberch zaten bij Liverpool op de bank. Aké was betrokken bij de openingstreffer. De Oranje-international passte op Erling Haaland die doelman Alisson met een schot in de verre hoek passeerde. Het was zijn vijftigste treffer namens City in de Premier League. De Noor had er slechts 48 duels voor nodig.
City bleef aandringen waarbij het gevaar regelmatig kwam vanaf de linkerkant waar de Belg Jéremy Doku indruk maakt. Een schot van Phil Foden betekende kort voor rust net niet de 2-0.
29 punten
Bij Liverpool kwamen in de loop van de tweede helft Gravenberch en Gakpo in het veld, City raakte het richting het einde van het duel een beetje kwijt. De gelijkmaker kwam dan ook niet geheel onverwacht. Trent-Alexander Arnold schoot in de 80e minuut raak. City slaagde er daardoor net niet in een zegereeks op eigen veld uit te breiden naar 24. Dat meer dan honderd jaar oude record bleef zodoende in handen van Sunderland.
City leidt in de Premier League nog met 29 punten. Liverpool heeft er 28, Arsenal 27 met een duel tegoed.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
9 uur geleden