Topper Juventus - Inter alsnog uitgesteld om coronavirus
MILAAN (ANP) - De Italiaanse Serie A heeft vijf duels die dit weekeinde zouden worden gespeeld uitgesteld vanwege de uitbraak van het coronavirus in Noord-Italië. De topaffiche op zondag tussen Juventus en Internazionale is een van de wedstrijden, die nu zijn verschoven naar een nieuwe datum, te weten 13 mei.
De hoogste voetbaldivisie in Italië had donderdag nog bepaald dat de topper tussen Juve en Inter zou doorgaan, maar dan zonder publiek. Voor vier andere duels gold aanvankelijk ook dat ze achter gesloten deuren zouden worden afgewerkt, maar ook die wedstrijden zijn nu verplaatst. Het betreft Udinese - Fiorentina, AC Milan - Genoa, Parma - SPAL en Sassuolo - Brescia. Door de annuleringen is de finale van het Italiaanse bekertoernooi verschoven naar 20 mei.
Juventus is de koploper in Italië met 60 punten uit 25 duels, Inter staat derde met 54 punten uit 24 duels.
De Serie A verklaarde dat er sprake is van een buitengewone noodsituatie en dat de opschorting nodig is om de volksgezondheid te beschermen. In het noorden van Italië zijn bijna 900 besmettingen met het coronavirus geregistreerd. Een official van de voetbaldivisie vertelde aan persbureau Reuters nog een andere reden; zendgemachtigde tv-stations zouden geen wedstrijden in lege stadions willen uitzenden.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
23 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
23 uur geleden