Topper Juventus - Inter alsnog uitgesteld om coronavirus
MILAAN (ANP) - De Italiaanse Serie A heeft vijf duels die dit weekeinde zouden worden gespeeld uitgesteld vanwege de uitbraak van het coronavirus in Noord-Italië. De topaffiche op zondag tussen Juventus en Internazionale is een van de wedstrijden, die nu zijn verschoven naar een nieuwe datum, te weten 13 mei.
De hoogste voetbaldivisie in Italië had donderdag nog bepaald dat de topper tussen Juve en Inter zou doorgaan, maar dan zonder publiek. Voor vier andere duels gold aanvankelijk ook dat ze achter gesloten deuren zouden worden afgewerkt, maar ook die wedstrijden zijn nu verplaatst. Het betreft Udinese - Fiorentina, AC Milan - Genoa, Parma - SPAL en Sassuolo - Brescia. Door de annuleringen is de finale van het Italiaanse bekertoernooi verschoven naar 20 mei.
Juventus is de koploper in Italië met 60 punten uit 25 duels, Inter staat derde met 54 punten uit 24 duels.
De Serie A verklaarde dat er sprake is van een buitengewone noodsituatie en dat de opschorting nodig is om de volksgezondheid te beschermen. In het noorden van Italië zijn bijna 900 besmettingen met het coronavirus geregistreerd. Een official van de voetbaldivisie vertelde aan persbureau Reuters nog een andere reden; zendgemachtigde tv-stations zouden geen wedstrijden in lege stadions willen uitzenden.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
12 uur geleden