Topper Juventus - Inter alsnog uitgesteld om coronavirus
MILAAN (ANP) - De Italiaanse Serie A heeft vijf duels die dit weekeinde zouden worden gespeeld uitgesteld vanwege de uitbraak van het coronavirus in Noord-Italië. De topaffiche op zondag tussen Juventus en Internazionale is een van de wedstrijden, die nu zijn verschoven naar een nieuwe datum, te weten 13 mei.
De hoogste voetbaldivisie in Italië had donderdag nog bepaald dat de topper tussen Juve en Inter zou doorgaan, maar dan zonder publiek. Voor vier andere duels gold aanvankelijk ook dat ze achter gesloten deuren zouden worden afgewerkt, maar ook die wedstrijden zijn nu verplaatst. Het betreft Udinese - Fiorentina, AC Milan - Genoa, Parma - SPAL en Sassuolo - Brescia. Door de annuleringen is de finale van het Italiaanse bekertoernooi verschoven naar 20 mei.
Juventus is de koploper in Italië met 60 punten uit 25 duels, Inter staat derde met 54 punten uit 24 duels.
De Serie A verklaarde dat er sprake is van een buitengewone noodsituatie en dat de opschorting nodig is om de volksgezondheid te beschermen. In het noorden van Italië zijn bijna 900 besmettingen met het coronavirus geregistreerd. Een official van de voetbaldivisie vertelde aan persbureau Reuters nog een andere reden; zendgemachtigde tv-stations zouden geen wedstrijden in lege stadions willen uitzenden.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.
3 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."
5 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
7 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.
7 uur geledenTIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.
8 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.
9 uur geleden