Topper Juventus - Inter alsnog uitgesteld om coronavirus
MILAAN (ANP) - De Italiaanse Serie A heeft vijf duels die dit weekeinde zouden worden gespeeld uitgesteld vanwege de uitbraak van het coronavirus in Noord-Italië. De topaffiche op zondag tussen Juventus en Internazionale is een van de wedstrijden, die nu zijn verschoven naar een nieuwe datum, te weten 13 mei.
De hoogste voetbaldivisie in Italië had donderdag nog bepaald dat de topper tussen Juve en Inter zou doorgaan, maar dan zonder publiek. Voor vier andere duels gold aanvankelijk ook dat ze achter gesloten deuren zouden worden afgewerkt, maar ook die wedstrijden zijn nu verplaatst. Het betreft Udinese - Fiorentina, AC Milan - Genoa, Parma - SPAL en Sassuolo - Brescia. Door de annuleringen is de finale van het Italiaanse bekertoernooi verschoven naar 20 mei.
Juventus is de koploper in Italië met 60 punten uit 25 duels, Inter staat derde met 54 punten uit 24 duels.
De Serie A verklaarde dat er sprake is van een buitengewone noodsituatie en dat de opschorting nodig is om de volksgezondheid te beschermen. In het noorden van Italië zijn bijna 900 besmettingen met het coronavirus geregistreerd. Een official van de voetbaldivisie vertelde aan persbureau Reuters nog een andere reden; zendgemachtigde tv-stations zouden geen wedstrijden in lege stadions willen uitzenden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
12 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
24 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
46 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
1 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de Qatar Open gewonnen. In Doha kwam hij in de finale geen moment in de problemen tegen Arthur Fils, de Franse nummer 40 van de wereld. Alcaraz won in twee sets: 6-2 6-1.
1 uur geleden