Topper in Vrouwen Eredivisie dag eerder vanwege bekerfinale mannen
ZEIST (ANP) - De topper in de Vrouwen Eredivisie tussen Ajax en FC Twente is een dag vervroegd. De twee titelrivalen zouden elkaar op zondag 30 april in Amsterdam treffen. Omdat de mannen van Ajax die dag in Rotterdam de bekerfinale tegen PSV spelen, is de vrouwenwedstrijd verplaatst naar zaterdag 29 april.
Het duel op Sportpark De Toekomst, nabij de Johan Cruijff ArenA, begint om 16.00 uur en wordt live uitgezonden door ESPN. De mannen van Ajax bereikten woensdag de finale van het toernooi om de KNVB-beker door in De Kuip met 2-1 te winnen van Feyenoord. De bekerfinale in hetzelfde stadion begint op zondag 30 april om 18.00 uur.
De voetbalsters van FC Twente hebben met nog drie wedstrijden te gaan 2 punten meer dan Ajax. Ze treffen elkaar tijdens de voorlaatste speelronde. De Vrouwen Eredivisie eindigt op 7 mei met onder meer de wedstrijden FC Twente - Feyenoord en PEC Zwolle - Ajax.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
5 uur geleden