Topper Ajax-AZ op zondag verplaatst naar 20.00 uur
ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en AZ op zondag 1 maart begint pas om 20.00 uur. De wedstrijd stond aanvankelijk gepland op dezelfde dag om 16.45 uur, maar is verlaat om de clubs meer rust te geven na hun wedstrijden in de Europa League van drie dagen eerder.
Ajax neemt het op donderdag 27 februari thuis op tegen Getafe uit Spanje, AZ voetbalt diezelfde avond in Oostenrijk tegen LASK Linz.
De topper tussen AZ en Ajax in Alkmaar eindigde eerder deze maand in 1-0 voor de thuisploeg. Daardoor kwam AZ in punten op gelijke hoogte met Ajax, maar inmiddels staat de regerend landskampioen weer drie punten los.
De KNVB besloot bij meer duels in de eredivisie de aanvangstijd te veranderen. PSV - FC Emmen stond bijvoorbeeld ingeroosterd op zondag 15 maart, maar omdat de Eindhovenaren niet meer actief zijn in Europa werd die wedstrijd een dag vervroegd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
49 minuten geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
4 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geleden