Topper Ajax-AZ op zondag verplaatst naar 20.00 uur
ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en AZ op zondag 1 maart begint pas om 20.00 uur. De wedstrijd stond aanvankelijk gepland op dezelfde dag om 16.45 uur, maar is verlaat om de clubs meer rust te geven na hun wedstrijden in de Europa League van drie dagen eerder.
Ajax neemt het op donderdag 27 februari thuis op tegen Getafe uit Spanje, AZ voetbalt diezelfde avond in Oostenrijk tegen LASK Linz.
De topper tussen AZ en Ajax in Alkmaar eindigde eerder deze maand in 1-0 voor de thuisploeg. Daardoor kwam AZ in punten op gelijke hoogte met Ajax, maar inmiddels staat de regerend landskampioen weer drie punten los.
De KNVB besloot bij meer duels in de eredivisie de aanvangstijd te veranderen. PSV - FC Emmen stond bijvoorbeeld ingeroosterd op zondag 15 maart, maar omdat de Eindhovenaren niet meer actief zijn in Europa werd die wedstrijd een dag vervroegd.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
13 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
15 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
15 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
17 uur geleden