Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toppaard Van der Vleuten geblesseerd: Tokio niet meer haalbaar

Toppaard Van der Vleuten geblesseerd: Tokio niet meer haalbaar

SOMEREN (ANP) - Springruiter Maikel van der Vleuten neemt de komende zomer niet met zijn toppaard Dana Blue deel aan de Olympische Spelen van Tokio. Het dier is op het concours in Doha de afgelopen week zwaar geblesseerd geraakt aan een knie. De combinatie gold als kandidaat voor een medaille in Japan.

"De veterinairen zijn Dana Blue nu aan het onderzoeken", zegt Van der Vleuten. "Wat is het beste, een operatie of rust. Van vergelijkbare gevallen weten we dat paarden hiervan kunnen herstellen, in de zin dat ze niet meer kreupel zijn. Of een terugkeer op topniveau mogelijk is, valt nu heel moeilijk te zeggen."

Het herstel van Dana Blue zal volgens de Brabantse ruiter zeker een jaar in beslag nemen. Met Dana Blue won hij het vorig seizoen meerdere wedstrijden in de zwaarste categorie. Van der Vleuten nam met Verdi deel aan de Olympische Spelen van 2012 (zilver in de landenwedstrijd) en 2016. Hij maakte met Verdi ook deel uit van de Nederlandse equipe die in 2014 de wereldtitel veroverde.

Ongelukkige val

"Het was eigenlijk een heel ongelukkige val in Doha", kijkt Van der Vleuten terug op het incident. "Een miscommunicatie, een onbenulligheidje met grote gevolgen. Het is helemaal verkeerd uitgepakt. Tokio is nu volkomen uitgesloten voor dit paard. Nee, het zit niet mee. Eerst corona, vervolgens het paardenvirus, nu dit. Alles komt tegelijk, maar we proberen verder te kijken. Het belangrijkste is nu dat het dier de beste zorg krijgt. Daar zijn we mee bezig."

Van der Vleuten hoopt zich nog wel met een andere paard voor Tokio te kwalificeren. Met Beauville Z heeft de ruiter nog een belangrijke troef. Met dat dier won hij vorig seizoen de Grote Prijs van Aken. "We zijn op de goede weg", aldus Van der Vleuten.

Vooralsnog zijn er weinig mogelijkheden voor ruiters om wedstrijden te rijden. Vanwege de uitbraak van een besmettelijk paardenvirus heeft de FEI tot eind maart in tien Europese landen internationale wedstrijden verboden. De nationale federatie KNHS heeft voor april ook al het Nederlandse kampioenschap voor springruiters uitgesteld.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

11 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

13 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

13 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

15 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden